Малий Затишок

Малий Затишок селище в Україні, в Уманському районі Черкаської області. У селі мешкає 184 особи (станом на 17 жовтня 2009 р.)

селище Малий Затишок
адміністративно-територіальна одиниця
Країна  Україна
Область Черкаська область
Район Уманський район
Код КОАТУУ: 7124383203
Облікова картка картка 
Основні дані
Засноване до 1932 р.
Населення 184 (станом на 17 жовтня 2009 р.)
Площа 0 км²
Густота населення 0 осіб/км²
Поштовий індекс 20384
Телефонний код +380 4744
Географічні дані
Географічні координати 48°30′13″ пн. ш. 30°02′29″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
222 м
Місцева влада
Рада Ладижинська сільська рада
Адреса ради 20384 Черкаська обл., Уманський район, с. Затишок
Карта
Малий Затишок
Малий Затишок

Історія

До 2016 року селище носило назву Політвідділовець[1], що увійшло до списку «ТОП-10 безглуздого совка у назвах» за версією сайту Українського інституту національної пам'яті.[2]

Село розташоване на південно-західній межі Уманського району. Його територія також, як і с. Затишок, належала до володінь молодшого пана Ліпковського, там ріс ліс, де він мав лісопильню. З будівель було лише 2 хати та 10 землянок, в яких жили робітники. В 1885 р. ліс викорчували, залишивши землянки для поденників.

Після від’їзду пана Ліпковського  тут теж було створено радгосп , який на честь перших організацій політвідділів (1932р.) назвали «Політвідділовець».В довоєнний час велася забудова села ,як відділення Рижавського цукрокомбінату. Робітничий колектив складався з приїжджих людей. Всі житлові та виробничі приміщення будувалися з глини та дерева. Водою село забезпечувалося з трьох криниць. Ставка у селі не було і не має.

Основним напрямом виробництва було вирощування насіння цукрового буряка. Паралельно розвивалося тваринництво і зерновиробництво.

Не оминуло село лихоліття Великої Вітчизняної війни. Військовозобов’язані чоловіки були мобілізовані до лав Радянської Армії. На фронтах війни загинуло 11 жителів села. Під час каральної експедиції у 1943р. у Політвідділовці було розстріляно чотирьох місцевих жителів - Матвійчук, Шевченко, Матвій Козка, Миронова – Криворучко.

На могилі Матвійчука і Шевченка встановлений обеліск Слави.

У важкі післявоєнні роки було відновлено господарство. Уже у 1947 р. було досягнуто високих успіхів у вирощуванні сільськогосподарських культур.

За сумлінну працю у сільськогосподарському виробництві жителі Політвідділовця були нагороджені високими урядовими нагородами; керуючий відділенням Федір Іванович Кондратюк - орденом Трудового Червоного Прапора, а орденами Леніна – Ганна Савівна Гресько ,Дарка Зосимівна Бородаченко, Мотря Гаврилівна Варченко,Марія Левківна Мельник.

У 1952р. тут почалося будівництво житлових будинків. У 1960р. побудовано клуб, 1980- дитячий садок, 1989- заселено 6 житлових будинків та введено в дію магазин. У 1990 р. заасфальтовано всі вулиці села.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.