Марцелл II

Папа Римський Марцелл II (6 травня 1501, Монтефано 1 травня 1555, Рим) в миру Марчелло Червіні (італ. Marcello Cervini) папа римський з 9 квітня по 1 травня 1555.

Марцелл II
(Marcellus II)
Папа Римський
9 квітня 1555  1 травня 1555
Попередник: Юлій III
Наступник: Павло IV
Народження: 6 травня 1501
Монтефано, Провінція Мачерата, Марке, Італія
Смерть: 1 травня 1555 (53 роки) або 6 травня 1555[1] (54 роки)
Рим, Папська держава
Релігія: Католицька церква[2]
У миру Марчелло Червіні
італ. Marcello Cervini
 Медіафайли у Вікісховищі

Біографія

Марчелло Червіні народився 6 травня 1501 року в Монтепульчано. Навчався у Сієнському університеті. Був всебічно освіченою людиною. Його знання й освіченість в усіх галузях науки вражали, починаючи з вирощування дерев і мистецтва гравіювання і закінчуючи астрономією, математикою й архітектурою що особливо вражало Мікеланджело. Червіні був вихователем непотів Павла III. Призначений кардиналом-настоятелем собору Святого Хреста в Єрусалимі, брав участь у Тридентському соборі. Після обрання його папою заборонив урочистості у Римі. Його рідним було заборонено навіть приїздити до Риму. Помер за місяць після обрання папою. Палестрина склав чудову месу, яка була виконана на похоронах папи Марцелла II.

Марцелл II був останнім понтифіком, папське ім'я якого збігалося з даним при народженні (Марчелло — Марцелл); попереднім був голландський папа Адріан VI (Адріан Флоренс).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.