Марія Жозефа Саксонська (1803—1829)

Марія Жозефа Саксонська (нім. Maria Josepha von Sachsen), повне ім'я Марія Жозефа Амалія Беатрікс Ксаверія Вінцентія Алоїзія Франциска де Паула Франциска де Шанталь Анна Аполонія Йоганна Непомуцена Вальбурга Терезія Амброзія Саксонська (нім. Maria Josepha Amalia Beatrix Xaveria Vincentia Aloysia Franziska de Paula Franziska de Chantal Anna Apollonia Johanna Nepomucena Walburga Theresia Ambrosia von Sachsen); 7 грудня 1803 18 травня 1829) саксонська принцеса з династії Веттінів, донька принца Саксонії Максиміліана та пармської принцеси Кароліни, дружина короля Іспанії Фердинанда VII.

Марія Жозефа Саксонська
нім. Maria Josepha von Sachsen
Марія Жозефа Саксонська
Марія Жозефа на портреті пензля Луїса де ла Круса, близько 1825
18-а королева-консорт Іспанії
Початок правління: 20 жовтня 1819
Кінець правління: 18 травня 1829

Попередник: Марія Ізабелла Португальська
Наступник: Марія-Христина Бурбон-Сицилійська

Дата народження: 7 грудня 1803(1803-12-07)
Місце народження: Дрезден
Країна: Курфюрство Саксонія
Дата смерті: 18 травня 1829(1829-05-18) (25 років)
Місце смерті: Аранхуес, Іспанія
Чоловік: Фердинанд VII
Діти: не було
Династія: Альбертинська лінія Веттінів, Бурбони
Батько: Максиміліан Саксонський
Мати: Кароліна Пармська
Нагороди:

Біографія

Марія Жозефа народилась 7 грудня 1803 року у Дрездені. Вона була сьомою дитиною та четвертою донькою в родині принца Максиміліана Саксонського та його першої дружини Кароліни Пармської. У сім'ї вже зростали сини Фрідріх Август, Клемент та Йоганн і доньки Амалія, Марія Фердинанда та Марія Анна.

Матір померла за три місяці після народження Марії Жозефи. Батько відправив дівчинку на виховання до католицького монастиря. Засвоєні там погляди принцеса пронесла крізь усе життя, зостаючись палкою католичкою. Дівчина дуже добре читала, полюбляла поезію і навіть сама складала вірші. Вона залишила монастир лише в переддень від'їзду до нареченого.

Марія Жозефа — королева Іспанії

У віці 15 років Марія Жозефа взяла шлюб із королем Іспанії Фердинандом VII. Наречений мав 35 років, був двічі удівцем і потребував спадкоємця престолу, а саксонські принцеси були відомі своєю плодючістю. Побачивши портрет Марії Жозефи, він закохався і вирішив, що дівчина є ідеальною кандидатурою на роль королеви.

Цивільна церемонія пошлюблення за домовленістю пройшла 28 серпня 1819 року у Дрездені. Марія Жозефа вперше ступила на іспанську землю в Ондаррибії та рушила до столиці, де з нагоди її прибуття був влаштований великий прийом. Вінчання відбулося 20 жовтня 1819 року в Мадриді.

Нова королева була дуже молодою, побожною, наївною та недосвідченою. Король захопився її поступливим характером та приємною зовнішністю. Тим не менш у Марії Жозефи були великі проблеми у справі інтимних контактів із чоловіком через релігійне виховання. Лише лист Папи Римського Пія VII переконав її, що подружні стосунки не протирічать католицькій моралі та необхідні для продовження роду. Однак жінка страждала від жорстоких нападів гарячки і, як виявилося, не могла мати дітей.

Коли це з'ясувалося, королева віддалилася від придворного життя і більшу частину часу проводила в королівських палацах в Аранхуесі, Сан-Ільдефонсо та замку Ріофріо.

У віці 25 років Марія Жозефа раптово померла в Арануесі, розбивши серце чоловіка. Її поховали в королівському склепі Ескоріала. Фердинанд VII за півроку оженився із сицилійською принцесою Марією Крістіною, яка невдовзі подарувала йому двох доньок.

Нагороди

  • Орден Зіркового хреста;
  • Орден королеви Марії Луїзи № 180 (Іспанія).

Генеалогія

Август III Фрідріх
 
Марія Жозефа Австрійська
 
Карл VII
 
Марія Амалія Австрійська
 
Філіп I
 
Луїза Єлизавета Французька
 
Франц I
 
Марія Терезія
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Фрідріх Крістіан Саксонський
 
 
 
 
 
Марія Антонія Баварська
 
 
 
 
 
Фердинанд I
 
 
 
 
 
Марія Амалія Австрійська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Максиміліан Саксонський
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Кароліна Пармська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Марія Жозефа
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Література

(ісп.)

  • Fisas, Carlos. Las anécdotas de los Borbones. La gracia real. Barcelona: Editorial Planeta, 2001. ISBN 84-08-03990-3.
  • González Cremona, Juan Manuel. Anecdotario real: de Felipe V a Alfonso XIII. Barcelona: Plaza & Janés, 1998. ISBN 84-01-55019-9.
  • Martín Escribano, Ignacio. La plaga de los Borbones. Madrid: Visión Libros, 2011

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.