Масляна флотація
Масляна флотація — різновид флотації.
Полягає у вибірковому прилипанні гідрофобних частинок до крапель масла, які подають у пульпу. Комплекси мінерал-масло, що при цьому утворюються, спливають на поверхню пульпи, оскільки густина цих комплексів менша густини води. На поверхні пульпи ці комплекси утворюють шар масляного продукту. Не змочувані маслами частинки залишаються у пульпі у завислому стані — це камерний продукт. Але процес масляної флотації не знайшов широкого застосування у практиці збагачення через значні витрати дорогого масла.
Історія
Процес масляної флотації було вперше запропоновано В.Хайнсом у Великій Британії в 1860 р. Застосовувався для збагачення сульфідних руд та вугілля. Але в подальшому процес не знайшов широкого застосування в практиці збагачення через значні витрати дорогого масла. Похідними від нього можна вважати масляну ґрануляцію, сферичну (селективну) аґломерацію, різноманітні схеми і способи реалізації яких як спеціальних процесів збагачення тонких класів гідрофобних матеріалів (головним чином вугілля) запропоновано в Японії, США, Канаді, Україні, Індії, Німеччині, Росії, Австралії та ін.
Див. також
Література
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
- Смирнов В. О., Білецький В. С. Флотаційні методи збагачення корисних копалин. Донецьк: Східний видавничий дім, НТШ-Донецьк — 2010. — 496 стор.