Медаль «За миротворчу діяльність»

Медаль «За миротворчу діяльність» - відомча заохочувальна відзнака одразу двох силових відомств Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України. Входила до системи відзнак, яка діяла до 2012 року.

Медаль «За миротворчу діяльність»
Країна  Україна
Тип Медаль
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: Міноборони - 13 вересня 2003, МВС - 29 жовтня 2003
Нагороджені:
Черговість

Історія нагороди

  • Автор художньо-конструкторського рішення - художник Микола Лебідь
  • В Міноборони України відзнака затверджена наказом Міністра оборони України Євгена Марчука від 13 вересня 2003 року № 292. Наказом Міністра оборони України від 29 грудня 2004 року № 666 внесені зміни.
  • В МВС України відзнака затверджена наказом МВС № 1280 «Про систему заохочувальних відзнак МВС України», підписаний міністром внутрішніх справ М. В. Білоконем 29 жовтня 2003 року. Наказом МВС № 750 від 30 червня 2004 року внесені зміни.
  • 30 травня 2012 року Президент України В. Ф. Янукович видав Указ, яким затвердив нове положення про відомчі заохочувальні відзнаки; міністрам, керівникам центральних органів виконавчої влади, керівникам (командувачам) військових формувань, державних правоохоронних органів було доручено забезпечити в установленому порядку перегляд актів про встановлення відомчих заохочувальних відзнак, приведення таких актів у відповідність із вимогами цього Указу[1]. Протягом 2012–2013 років Міністерством оборони України була розроблена нова система заохочувальних відзнак[2], що вже не містила медалі «За миротворчу діяльність».

Положення про відзнаку

Заохочувальною відзнакою Міністерства оборони України — медаллю «За миротворчу діяльність» — нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, які під час участі у міжнародних миротворчих операціях у складі українських миротворчих контингентів, миротворчого персоналу, місій Організації Об'єднаних Націй або Організації з безпеки і співробітництва в Європі здійснили визначні вчинки й зразково виконували свої обв'язки з підтримання миру і безпеки. Під час нагородження медаллю, яке здійснюється у відповідності до наказу міністра оборони України по особовому складу, вручається медаль і посвідчення. Нагородження медаллю «За миротворчу діяльність» може буде здійснено посмертно, у такому випадку відзнака та посвідчення передаються сім'ї загиблого.

Опис медалі

Медаль «За миротворчу діяльність. Косово»

Заохочувальна відзнака Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України — медаль «За миротворчу діяльність» виготовляється з жовтого металу і має форму кола діаметром 32 мм. На лицьовому боці медалі у центрі розміщено зображення долоні, над нею — голуба з оливковою гілкою у дзьобі. У нижній частині медалі по колу — зображення лаврових гілок, а у верхній частині Державного Герба України. На зворотному боці медалі написи: у центрі — «За миротворчу діяльність», по колу — «Міністерство оборони України». Всі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Медаль за допомогою вушка та кільця з'єднується з прямокутною колодкою жовтого металу, обтягнутою стрічкою. У нижній частині колодки — тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки з медаллю. Розмір колодки: висота — 42 мм, ширина — 28 мм. При цьому розмір фігурної дужки: висота — 2 мм, ширина — 30 мм, висота заокругленого виступу — 2 мм. У верхній частині колодки розміщено горизонтальну планку жовтого металу з вигравіруваним написом назви географічного регіону, де здійснювалися миротворчі місії України. Ширина планки — 6 мм. На зворотному боці колодки — прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі шовкова муарова білого кольору з поздовжніми смужками оливкового кольору посередині та синього і жовтого — з боків. Ширина смужок: оливкового кольору — 6 мм, синього та жовтого кольорів — по 2 мм кожна. Планка медалі являє собою металеву пластинку, обтягнуту стрічкою.

Існують медалі з написами на планці колодки[3]: «КОСОВО», «АФГАНІСТАН», «ЕФІОПІЯ ТА ЕРИТРЕЯ», «ІРАК», «МАКЕДОНІЯ», «МОЛДОВА», «СЬЄРРА-ЛЕОНЕ».


Порядок носіння відзнаки

Медаль «За миротворчу діяльність» носять з лівого боку грудей і розміщують після відзнаки «Ветеран військової служби»[4].

Див. також

Примітки

Посилання

Джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.