Медаль Свободи (Норвегія)

Медаль Свободи короля Гокона VII — державна нагорода Королівства Норвегія.

Медаль Свободи короля Хокона VII
норв. Haakon VIIs Frihetsmedalje
Країна  Норвегія
Тип медаль
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 18 травня 1945
Нагороджені:
Черговість
Молодша нагорода Медаль «За звитягу» (Норвегія)

Історія

Медаль Свободи була створена Указом короля Норвегії Гокона VII 18 травня 1945 року спільно з іншо. нагородою – Хрестом Свободи короля Гокона VII[1].

Медаль вручається за видатні заслуги у воєнний час норвезького і союзного військового персоналу і цивільних осіб, не пов'язаних з військовими діями.

Опис

Медаль круглої форми з бронзи.

На аверс коронована монограма Гокона VII, накладена на букву «V» (victory — перемога). Монограма оточена колом з точок, що відокремлюють облямівку, на якій дві написи, розділених хрестами: вгорі «ALT FOR NORGE», внизу «1940-1945».

На реверсі — вінок з дубових гілок.

Медаль за допомогою перехідної ланки у вигляді стрічки, що розвивається, кріпиться до шовкової муарової стрічки темно-синього кольору.

Для повсякденного носіння є символ медалі – планка, обтягнута стрічкою медалі з накладеною металевою накладкою у вигляді королівської монограми.

Статут медалі

§1 - Медаль Свобода може бути присуджена норвезьким або іноземним військовим та цивільним працівникам, які під час війни надавали послуги Норвегії, що мало бути вигідним для королівства.

§2 - Поява медалі Свободи буде визначена пізніше.

§3 - Медаль Свободи носиться громадянами Норвегії на лівій стороні грудей. На уніформі замість медалі можна носити стрічкову планку.

§4 - Медаллю Свободи, нагороджує король за рекомендацією Державної ради:

  • для військових Міністерством оборони за пропозицією військової влади;
  • для іноземців через Міністерство закордонних справ.
  • для цивільних осіб через Міністерство юстиції за пропозицією норвезької влади;

Всі параметри оформлення повинні бути представлені міністру з прем'єр-міністром.

§5 - Медаль Свободи повинен супроводжувати диплом.

§6 - Медаль Свободи є особистим майном і не повертається після смерті. Медаль Свобода може бути передана поштою після смерті і залишитись найближчий людям для зберігання.

Галерея

Див. також

Джерела

Примітки

  1. Norsk lovtidend 1940-1945: 1. og 2. avdeling «Londonutgaven», Oslo, 1946, s. 545–547. Dokumentene gjengis også i Erik Gjems-Onstad (red.): Krigskorset og St. Olavsmedaljen med ekegren, Oslo: Grøndahl-Dreyer, 1995, s. 13–14.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.