Мейрид Корріган

Мейрід Корріган — лауреатка Нобелівської премії миру 1976 року спільно з Бетті Вільямс, співзасновниця Товариства мирних людей (Community of Peace People). Діяльність даної організації сприяла мирному врегулюванню кривавого конфлікту в Північній Ірландії.

Мейрид Корріган
англ. Mairead Corrigan
Народилася 27 січня 1944(1944-01-27)[1][2][…] (78 років)
Белфаст, Північна Ірландія, Велика Британія
Країна  Велика Британія
Діяльність антивоєнна активістка, політична діячка
Alma mater Трініті Коледж
Знання мов англійська[3]
Членство Nobel Women's Initiatived
Конфесія католицька церква
Нагороди

Нобелівська премія миру (1976)

Народна премія мируd (1976)

премія «Pacem in Terris»d (1990)

медаль Карла фон Осецькогоd (1976)

IMDb ID 1754030

Біографія

Корріган отримала католицьку освіту. У 1973 році вона здійснила подорож до СРСР, де взяла участь в роботі над фільмом про релігію в комуністичному суспільстві. 10 серпня 1976 року три її племінники стали випадковими жертвами при перестрілці між британськими військовими та бойовиками ІРА (машина одного з бойовиків ІРА Денні Леннона, смертельно пораненого британськими військовими, задавила дітей на смерть). Мати дітей і сестра Мейрід, Анна Магуайр, згодом в 1980 році вона покінчила життя самогубством в Новій Зеландії.

Загибель племінників стала поворотним моментом в її житті. Шокована тим, що трапилося, Корріган спільно з Бетті Вільямс, випадковою свідкою цієї трагедії, організовує мирний марш проти насильства в Північній Ірландії. Незабаром вони разом із журналісткою Кьяран Маккеон створюють Спільноту мирних людей, діяльність якої була відзначена в тому ж році Нобелівським комітетом. У 1978 році всі три засновниці спільноти покинули свої пости, щоб дати можливість новим активістам проявити себе.

Після цього, здійснюючи миротворчу діяльність, Корріган відвідала понад 25 країн світу, зустрічалася з багатьма політичними та релігійними лідерами. У 1990 році нагороджена премією Pacem in Terris. У 1993 році вона зробила разом з 6 іншими нобелівськими лауреатами подорож до Таїланду, намагаючись проникнути до М'янми і організувати акцію протесту проти арешту Аун Сан Су Чжі — лауреатки нобелівської премії миру 1991 року.

Будучи противницею блокади Сектору Гази, у травні 2010 року Корріган супроводжувала Флотилію свободи в рейсі до сектора Газа. Ізраїль заборонив їй в'їжджати в країну протягом 10 років і депортував її після того, як вона в жовтні того ж року приземлилася в аеропорту Тель-Авіва. У березні 2014 року Корріган разом з групою колег-правозахисників була затримана в аеропорту Каїра і вислана з Єгипту.

Брала участь в русі проти війни в Іраку. Висловлювалася на підтримку руху «Оккупай», Джуліана Ассанджа і Бредлі Меннінга.

Про вручення премії Бараку Обамі

У жовтні 2009 року стало відомо про присудження Нобелівської премії миру президентові США Бараку Обамі за зусилля зі створення світу без ядерної зброї і формування нового клімату в міжнародній політиці. Корріган заявила з цього приводу, що премія Обамі було присуджено «незаслужено», бо він ще не довів, «що він серйозно налаштований щодо Близького Сходу, що він покладе край війні в Афганістані і вирішить ще багато інших проблем».

Особисте життя

Батько Ендрю Корріган — підрядник з миття вікон, мати — домогосподарка. У Корріган п'ять сестер і два брати. Освіту здобула в початковій школі Св. Вінсента, 1 рік провчилася в комерційному коледжі Міс Гордон. З 16 років працювала в різних організаціях як стенографістка. У вересні 1981 вийшла заміж за Джекі Магуайр, колишнього чоловіка її загиблої сестри. Стала мачухою трьох дітей і матір'ю двох власних.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.