Мельнський мир

Мельнський мир — мирний договір, укладений 27 вересня 1422 року між Великим князівством Литовським і Королівством Польським з одного боку та Тевтонським орденом з іншого поблизу озера Мельно (біля Радзиня) після невдалої для ордену Голубської війни і спроб домогтись від Папи Римського Мартина V та імператора Священної Римської імперії Сигізмунда I оголошення недійсним Торунського миру 1411 року.

Мельнський мир
Тип мирна угода
Підписано 27 вересня 1422
Місце Поблизу озера Мельно
Підписанти Тевтонський орден, Королівство Польське і Велике князівство Литовське
Сторони Тевтонський орден
Королівство Польське
Велике князівство Литовське
Зберігається Фундація прусської культурної спадщини
Мова Латинська мова

Згідно із договором хрестоносці поступались Польщі частиною Куявії з містом Нешава та остаточно відмовлялись від претензій на Жемайтію, яка за умовами Торуньського мирного договору після смерті великого князя Вітовта повинна була бути переданою ордену.

Мельнський мир остаточно встановив кордон між орденом та ВКЛ, який залишався практично незмінним до Першої світової війни.

Джерела

  • Мельнскі мір 1422 / Вялікае Княства Літоўскае. Энцыклапедыя ў двух тамах/Мінск, «Беларуская энцыклапедыя імя Петруся Броўкі», 2007. ISBN 978-985-11-0393-1
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.