Меценати для солдата

«Меценати для солдата» (МдС) — незалежний волонтерський проєкт на Волині, що має на меті різнобічну підтримку бійців АТО — передусім моральну, психологічну та почасти фінансову. З допомогою підприємців волонтери урізноманітнюють дозвілля бійців, сприяють їхній психологічній реабілітації і швидкій соціальній адаптації в тилу, а також допомагають знизити їхні фінансові витрати. Цільова підтримка подається родинам загиблих героїв, пораненим, дітям бійців та демобілізованим солдатам. Проєкт розвивається головно в Луцьку та у Волинській області.

Волонтерський проєкт
«Меценати для солдата»
(МдС)
Девіз «Підстав плече герою, що йде за нас до бою!»
Дата заснування 2015
Тип Волонтерський проєкт
Голова

Ніла Головатська,

Руслан Теліпський
Ключові особи Наталя Чуль, Ольга Бузулук, Наталя Скиба, Ірина Гордійчук, Любов і Богдана Фрадинські, Влад Удот, Павло Ковальський
Кількість членів 50
Адреса

Прийом бійців і волонтерів в приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва (проспект Волі, 2).

Тел.: 050-973-44-84
Офіційний сайт «Меценатів для солдата»

Створення і координатори МдС

Ініціатива втілити проєкт на Волині належить двом волонтерським структурам, які сформувалися в Луцьку після Революції гідності: Волинському обласному координаційному центру допомоги бійцям АТО[1] у партнерстві із Самообороною Майдану Волині[2]. Кандидатуру координатора цього напрямку діяльності в січні 2015 року запропонував активіст «Самооборони» і один із засновників координаційного центру – протоієрей Михайло Бучак[3], настоятель Покровського храму (УПЦ КП) в селі Княгининок Луцького району, а також військовий капелан 5-ї батальйонно-тактичної групи 81-ї аеромобільної бригади. За його рекомендацією, координатором обрали Неонілу Головатську[4][5]. Їй належало шукати активістів і підприємців, які виявили б бажання долучитися до акції «Меценати для солдата» і розвивати дану тему[6][7].

Згодом до руху долучився громадський активіст і шевченкознавець Руслан Теліпський, і вже в тандемі ця ініціатива почала набирати конкретних рис. А вже в березні 2015 року вона стала незалежною волонтерською спільнотою, будучи рівноправним партнером із колишніми засновниками[8][9]. Окрім цих осіб, координаторами проєкту згодом також стали: Ольга Бузулук, Любов Фрадинська, Ірина Гордійчук та Наталя Чуль.

Про проєкт

Про те, чому треба допомагати бійцям у рамках проєкту «Меценати для солдата» і взагалі про потребу долучатися до волонтерських спільнот говорив у багатьох інтерв'ю Руслан Теліпський[10][11][12][13]:

Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв, які ще вчора зі зброєю в руках захищали нашу з вами свободу, а сьогодні повертаються додому, в мирне середовище. В них можуть виникнути проблеми через низький поріг терпимості чи загострене чуття справедливості. Хлопцям треба постійно відволікатися від страшних спогадів про втрати побратимів – і саме нашою щирою увагою та символічною турботою ми зможемо хоч трішки залікувати душевні рани. Згадаймо, скількох воїнів-«афганців» свого часу покинуло напризволяще суспільство й скільком так і не вдалося знайти себе в мирному житті. Тому треба допомагати нашим бійцям повертатися до мирного життя, щоб війна не відбивалася на їхніх родинах, на їхніх дітях. І головне завдання нашого руху МдС – не залишати хлопців наодинці з цими проблемами. Інколи достатньо просто бачитися з цими людьми й знаходити правильні слова підтримки. Варто усвідомити, що, спільно підставляючи їм плече, ми справді можемо врятувати не тільки чиєсь життя зокрема, але й долучитися до кращої долі нашої країни в цілому.

Розвиваючи свою мережу у Луцьку, активісти проєкту шукають потенційних благодійників, які мають пасивну інфраструктуру чи/і володіють певним фахом, знаннями та здібностями й могли б подавати конкретну допомогу бійцям, котрі вже перебувають у тилу, і членам їхніх родин. Ця допомога реалізується у вигляді безплатних послуг, компетентних консультацій, знижок, карток постійного клієнта, квитків на концерти, фільми чи вистави, подарункових сертифікатів тощо.

У рамках проєкту «Меценати для солдата» бійці мають можливість отримати різноманітні безплатні або на пільгових умовах послуги перукарень, фітнес-салонів, шиномонтажу, медичних центрів, нотаріальних контор, іноземних перекладів тощо. Меценати і партнери проєкту постійно запрошують на концерти, надають знижки на купівлю техніки, дарують сертифікати на піцу, книжки, морозиво, годинники, сорочки чи стильне жіноче вбрання; забезпечують продуктовими наборами; піклуються про дітей; пропонують знижки як на поїздки у межах міста на таксі, так і на пасажирські перевезення по всій Україні; ремонтують одяг, взуття та різноманітну побутову техніку; запрошують до себе в кафе та ресторани.

Наліпки МдС

Благодійникам — підприємцям і бізнесменам, які долучилися до проєкту «Меценати для солдата», видають спеціальні наліпки. Наклеєні на вітринах, вивісках та дверях організацій, підприємств і закладів, вони повідомляють бійців, а також потенційних споживачів і постійних клієнтів, що керівники й власники надають певні послуги – дбають про солдатів і підтримують рух МдС. Наліпки інформують про знижки чи інші пільги, які можна реалізувати з допомогою сертифікатів, діставши їх від волонтерів, а перед тим зареєструвавшись у їхній базі даних МдС[14].

Ці «волонтерські маркери» стали розпізнавальним елементом патріотичності та жертовності в Луцьку і засвідчують внесок меценатів у добробут міста. Піклуючись про бійців АТО, підприємці та бізнесмени зазвичай дістають від міської громади певний бонус – лояльність до їхнього бізнесу і готовність допомогти. А це, своєю чергою, може збільшити попит і викликати зацікавленість до їхніх закладів у потенційних нових клієнтів і тим самим частково або навіть цілком компенсувати витрати на бійців. Адже люди дуже охоче підтримують гривнею заклади, керівники й власники яких справді опікуються бійцями і їхніми сім'ями[15][16].

Можна провести певну паралель між наліпками МдС і сертифікатами Ольги Фреймут. Перевіривши якість роботи українських закладів у сфері обслуговування, вона нагороджувала найкращі з них цими сертифікатами у програмі реаліті-шоу «Ревізор».

Координатори проєкту стверджують, що благодійність підприємців під час кризи може стати ефективним капіталовкладенням, засобом далекоглядного розвитку їхнього бізнесу. Як зазначила Неоніла Головатська:

Наше прагнення, в ідеалі, аби не ми шукали меценатів, а вони – нас! Бо для них це буде не просто престижно і знаково (бути патріотом-меценатом за щирим покликом свого серця), це також буде пряма боротьба за своїх нових клієнтів, ринки збуту і добру репутацію – так би мовити, пряма інвестиція на майбутнє[17].

Неполітичність проєкту

Волонтерський рух МдС постійно декларує свою цілковиту понадпартійність та понадідеологічність. Він не служив і не служить жодній політичній силі. Члени партій, як вільні громадяни України, можуть бути активістами «Меценатів для солдата», але не мають права обстоювати власні інтереси і використовувати успіхи, здобутки та добре ім'я руху як знаряддя своєї партійної риторики, засіб домагатися успіху в передвиборчих кампаніях і примножувати матеріальні здобутки. Це стосується і недобросовісних підприємців. Активісти можуть відрізнятись одне від одного поглядами, життєвим досвідом, віком та релігійними переконаннями, але в в рамках спільного проєкту їх усіх має об'єднувати одна-єдина мета – щира підтримка бійців будь-яким доступним способом, передусім морально, психологічно та частково фінансово[18].

Напрямки діяльності

Координатори проєкту МдС розвивають свою діяльність за такими напрямками:

  • фінансовий (не прямі гроші бійцям, а заощадження коштів через знижки, дешеві послуги та подарунки від меценатів);
  • медичний (оздоровлення, профілактика, аналізи, стоматологія);
  • фізичний (спортивні секції, командні змагання серед бійців, фітнес-клуби);
  • юридично-нотаріальний (послуги адвокатів, нотаріусів);
  • морально-психологічний (урізноманітнення дозвілля; повага, визнання та дружня підтримка);
  • інформаційний (звітність, а також підтримка та розголос у ЗМІ усіх ініціатив для бійців);
  • перекваліфікація та працевлаштування (сприяння у пошуку роботи та оволодінні новим фахом).

Проєкт пам’ятного комплексу новітньої історії «ВОЛИНЬ – ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ»

За ініціативи МдС команда луцьких волонтерів реалізовує проєкт пам’ятного комплексу бійцям АТО у Центральному парку імені Лесі Українки. За сприяння міської влади громадські активісти прагнуть створити цей пам’ятний комплекс новітньої історії під назвою «Волинь – земля Героїв». Сама ідея реалізовується на базі багатьох втілених проєктів з-за кордону – у багатьох країн світу існують меморіальні куточки пам’яті за найкращих синів своєї країни, що віддали за неї своє життя. У разі затвердження проєкту і швидкої реалізації – даний комплекс може бути першим в Україні. Як зазначила головний ідейний натхненник даного проєкту – координатор МдС Наталія Чуль:

Наслідуючи численні світові приклади у створенні мистецьких меморіальних куточків у європейських країнах, команда МдС ініціює створення пам’ятного місця у Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки м. Луцька. Маємо на меті додатково посприяти пам’яті та повазі новітніх подій, що охопили територію нашої держави, а особливо до пам’яті та шани бійців, які щодня віддають життя за мирне небо над нами та завдяки кому громада має можливість проводити мирно час у парку культури та відпочинку. Безпосередньо це і є «Культурою Нації» – знати і щодня пам’ятати ціну тих, хто відстоює право українського народу на свободу та майбутнє ціною життя своїх найкращих синів Вітчизни.[19].

За планом відповідно до концепції, територія пам'ятного комплексу має бути поділена на три мікрозони:

Зображення проєкту пам’ятного комплексу новітньої історії «ВОЛИНЬ – ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ»

1.Зона пам'яті

Художня металева стела з об'ємними голубами, що здіймаються у небо, та місцем для лампадок символізуватиме надію на мир та віру в тих, що боронять нашу землю від агресора. У підніжжі навколо стели – металевий український вінок, що символізуватиме теплі обійми матерів та дітей, які щодня чекають своїх рідних чоловіків живими з фронту, а особливо вінок символізуватиме обійми пам'яті усього українського народу для тих, хто уже ніколи не повернеться додому. Навколо стели планується монтаж декількох інформаційних щитів з хронологією ключових новітніх подій України, що надасть зоні пам'яті додаткового інформаційно-виховного аспекту.

2.Зона відпочинку

Реконструйована альтанка з художніми елементами, зелені насадження, лави, художні ліхтарі, що через специфічні художні елементи видаватимуть світло у вигляді тризуба, слугуватимуть додатковим місцем проведення часу для лучан та туристів, символізуючи їхнє перебування на терені комплексу, як небайдужість до подвигів бійців, що перебувають у зоні АТО, та пам'ять про полеглих у зоні АТО.

3. Фотозона

Услід за сучасними тенденціями щодо вагомості онлайн-ресурсів пам'ятний комплекс оснащений патріотичною фотозоною, на меті якої є створення художнього сучасного осередку патріотизму. Шляхом фотознімків відбуватиметься популяризація комплексу в онлайн-мережі з відповідним хештегом. Основний акцент фотозони – художня металева стела з етносимволом українського народу – маками та металеві силуети бійців із сім'ями, що означатимуть безапеляційну вагомість сучасних Героїв у культурі та відпочинку громади.

Інші головні проєкти та акції

За час діяльності «Меценатів для солдата» реалізовано численні акції на підтримку демобілізованих бійців АТО (зокрема й тих, що перебувають на лікуванні) і членів їхніх родин, а також членів родин тих бійців АТО, які загинули, зникли безвісти й потрапили в полон.

  • Презентація проєкту на ІІІ Форумі місцевого самоврядування (26-27.03.2015, Львів)[20][8].
  • Флешмоб «Подяка за мир і цілісність України»[21].
  • Фестиваль для дітей учасників АТО «Діти наших героїв»[22][23][24][25][26].
  • Міжнародна співпраця МдС з іноземцями (Латвія, Польща) [27][28][29][30][31][32][33][34][35][36][37][38][39].
  • Міжнародна співпраця МдС з українською діаспорою (Австралія, Данія, Канада, Латвія, Нідерланди, США, Швеція) [40][41][42][43][44][45][46][47][48].
  • Табори відпочинку для дітей бійців АТО в Україні та за кордоном (Польща, Угорщина) [27][49][50][51][52].
  • Товариський футбол, приурочений до французького ЄВРО-2016 [53].
  • Проєкт «Волинські амазонки» (підтримка жінок-бійчинь АТО) [54][55][56][57][58][59][60].
  • Постійна та всебічна підтримка дітей бійців АТО [61][62][63][64][65].
  • Проєкт «Зимові фантазії» для бійців АТО[66][67].
  • Благодійна допомога для прифронтових шпиталів[68][69][70][71].
  • Опіка над бійцями, що одужують у луцьких шпиталях [72][73][74][75].
  • Різнобічна кооперація з підприємцями та партнерами МдС [76][77][78].
  • Всебічна підтримка бійців АТО різноманітною продукцією чи сертифікатами [79][80][81][82][83][84][85].
  • Урізноманітнення дозвілля та спорту для бійців АТО [86][53][87][88][89][90][91][92][93][94][95][96].
  • Сприяння для бійців безоплатної вищої освіти, послуг адвокатів [97][98].
  • Працевлаштування для демобілізованих бійців і їхніх дружин [99][100][101][102].

Джерела

Примітки

  1. У Луцьку почав роботу Центр подання допомоги учасникам АТО. ФОТО. ВолиньPost. Процитовано 8 жовтня 2014.
  2. Алло! Шукаємо «меценатів для солдатів»! | Волинська газета. Процитовано 16 січня 2015.
  3. Волинські волонтери відзвітували про рік роботи | Волинське агентство розслідувань. Архів оригіналу за 25 січня 2016. Процитовано 30 жовтня 2015.
  4. Презентація акції «Меценати для солдата». Відео — Волинське телебачення. 27 січня 2015.
  5. «Культуру меценатства треба відроджувати», - Неоніла Головатська | Волинське Агентство Розслідувань. 20 травня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  6. Розшукують «меценатів для солдатів». Волинські новини. Процитовано 15 січня 2015.
  7. Алло! Шукаємо «меценатів для солдатів»! | Волинська газета. Процитовано 5 лютого 2015.
  8. Досвід волинських волонтерів хочуть поширити в інших регіонах | газета «День». Процитовано 2 квітня 2015.
  9. Домівки волинських волонтерів: центр допомоги учасникам АТО | Волинське Агентство Розслідувань. 7 квітня 2015. Архів оригіналу за 12 серпня 2016.
  10. «Під градом змін» з Русланом Теліпським. № 17, Ч-1: «Волонтерство в Україні та за кордоном». Відео - "Громадське.Волинь". Процитовано 10 грудня 2015.
  11. Руслан Теліпський: «Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв» | Видання «Україна Молода». Процитовано 21 липня 2015.
  12. Руслан Теліпський: “Маємо за честь допомогти солдату. Бо сам він ніколи нічого не попросить” | ВОЛИНСЬКА ПРАВДА. Архів оригіналу за 28 січня 2016. Процитовано 5 липня 2015.
  13. Руслан Теліпський: «Шевченкіана і волонтерство» | Газета «Рідне місто». Архів оригіналу за 25 січня 2016. Процитовано 21 серпня 2015.
  14. «Меценати для солдата» продовжують підтримувати героїв АТО. vidomosti-ua.com. Процитовано 2 вересня 2015.
  15. Організатори «Меценатів для солдата» розшукують волонтерів. Волинські новини. Процитовано 29 квітня 2015.
  16. У Луцьку «Меценати для солдата» прозвітували про роботу - Район Луцьк. Процитовано 2 вересня 2015.
  17. Проект «Меценати для солдата» розширює географічні межі | Волинський інформаційний портал. Процитовано 31 березня 2015.[недоступне посилання з липня 2019]
  18. Волонтерський проект лучан «Меценати для солдата» набирає розмаху і чекає відгуку серед українців. | Видання «Україна Молода». Процитовано 21 липня 2015.
  19. ЯКИМ МОЖЕ БУТИ ПАМ'ЯТНИЙ КОМПЛЕКС "ВОЛИНЬ – ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ" У ЛУЦЬКУ. Процитовано 31 березня 2015.
  20. Проект «Меценати для солдата» розширює географічні межі. vip.volyn.ua. Процитовано 30 березня 2015.[недоступне посилання з липня 2019]
  21. Луцьк за допомогою флешмобу подякував усім країнам, які підтримують Україну (uk-UA). Процитовано 1 червня 2016.
  22. Волонтери готують масове свято для дітей бійців АТО. 21 березня 2016.
  23. "Діти наших Героїв" (Волинське ТБ). Процитовано 1 червня 2016.
  24. У Луцьку відбувся фестиваль для дітей учасників АТО (uk-UA). Процитовано 1 червня 2016.
  25. «Діти наших Героїв» у Луцьку: фото | Волинське Агентство Розслідувань. 1 червня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  26. Луцьк: дітей бійців нагодують 30-кілограмовим тортом | Волинське Агентство Розслідувань. 21 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  27. Діти учасників АТО та переселенців відпочивають у Замлинні. 4 серпня 2016.
  28. Волонтери з Латвії подарували любов волинським діткам загиблих військових. vip.volyn.ua. 28 липня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  29. Конґрес українців Латвії - Волинь: волонтери передали допомогу дітям загиблих бійців. www.ukrkongress.lv. 28 липня 2016.
  30. Меценати для солдата (відеоканал) (28 липня 2016). Латвійські друзі МДС (підсумки співпраці).
  31. Європа має підтримати Україну в боротьбі з агресором, - латвійський волонтер. 29 липня 2016.
  32. Благодійна шевченківська фотовиставка у Львівській політехніці – збір на каретку швидкої допомоги. Відео – ТРК «Львів». 26 лютого 2015.
  33. Рятівні авто для бійців в АТО. Відео - Волинське Телебачення.
  34. Пригоди волонтерів, інструкторів та бійців в АТО. Відео – TVN (РП).
  35. ПОЛЬСЬКІ ВОЛОНТЕРИ У ЛУЦЬКУ ПОКАЗАЛИ АВТОМОБІЛІ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ. Архів оригіналу за 27 серпня 2017. Процитовано 11 квітня 2015.
  36. Польские волонтеры подарили бойцам спецбатальона «Кривбасс» карету скорой помощи (ФОТОРЕПОРТАЖ). Сайт Кривого Рога. Процитовано 20 квітня 2016.
  37. Лучани разом із польськими волонтерами повернулися із зони АТО. Волинські новини. Процитовано 19 квітня 2015.
  38. Місія польських медиків-волонтерів в зоні АТО на запрошення «Меценатів для солдата» | газета «Вісник+К». Процитовано 19 квітня 2015.
  39. У Луцьку польські волонтери демонстрували автомобілі для українських військових. vip.volyn.ua. 11 квітня 2015. Архів оригіналу за 27 серпня 2017.
  40. Латвійці віддали свою гуманітарну допомогу українцям. http://visnyk.lutsk.ua/. 25 лютого 2015.
  41. До Луцька приїхала гуманітарна допомога з Латвії. 25 лютого 2015.
  42. Волинській «Альфі» прийшли подарунки з-за кордону. 21 травня 2015. Архів оригіналу за 13 серпня 2016.
  43. Співпраця МдС з українською діаспорою Австралії. 4 червня 2016.
  44. Волинській малечі передали взуття з Данії | Волинське Агентство Розслідувань. 11 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  45. Українці з Латвії та Швеції передали гуманітарки на 1,5 млн. грн. | «Факти». fakty.ictv.ua. 26 лютого 2015.
  46. У Луцьку роздаватимуть взуття для дітей бійців АТО. Волинські новини. Процитовано 9 лютого 2016.
  47. У Луцьку діткам Героїв роздаватимуть взуття. vip.volyn.ua. Процитовано 8 лютого 2016.[недоступне посилання з липня 2019]
  48. У Луцьку роздадуть 900 пар дитячого взуття - СЛОВО ВОЛИНІ. Процитовано 8 лютого 2016.
  49. Дітей волинських Героїв кличуть на відпочинок в Угорщину | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 25 січня 2016. Процитовано 20 червня 2015.
  50. Діти волинських бійців їдуть до Польщі: потрібен транспорт або бензин. Волинські новини. Процитовано 5 серпня 2015.
  51. Дітей волинських бійців запрошують на відпочинок у Польщу | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 25 січня 2016. Процитовано 12 серпня 2015.
  52. Повернення з відпочинку у Польщі діток бійців АТО. Відео. 23 серпня 2015.
  53. Дружній футбол у Луцьку між патрульними і быйцями АТО. Процитовано 12 червня 2016.
  54. Жінкам-військовим пропонують стильний одяг в подарунок | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 31 липня 2015.
  55. У Луцьку волонтери влаштували свято для дівчини-воїна. zik.ua. Процитовано 21 серпня 2016.
  56. «Волинську амазонку» споряджали на аукціоні. Таблоїд Волині. Процитовано 13 березня 2016.
  57. Волонтери збирають подарунки для дівчини-бійця Майї Москвич. Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 12 березня 2016.
  58. Забути про війну, і згадати, що ви – жінки. Відео - СТБ (Вікна-новини).
  59. У Луцьку влаштували дозвілля «амазонкам», які повернулись із АТО. Відео – «Громадське.Волинь».
  60. Свято від волонтерів для дівчат-контрактниць. Відео – телеканал ZIK.
  61. Луцьк: для діток бійців передали квитки на виставу | Волинське Агентство Розслідувань. 7 грудня 2015. Архів оригіналу за 26 січня 2016.
  62. Луцьк: дітей військових вчили малювати писанки | Волинське Агентство Розслідувань. 18 квітня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  63. Новорічні майстер-класи для дітей учасників АТО. Відео – «Громадське.Волинь».
  64. У Луцьку меценати подарують свято для 50 діток бійців АТО. Волинські новини. Процитовано 3 грудня 2015.
  65. ДІТИ БІЙЦІВ ЗУСТРІЛИСЯ ЗІ СВЯТИМ МИКОЛАЄМ У БІБЛІОТЕЦІ.
  66. Особливі діти намалювали картини, щоб допомогти волинським бійцям. ВІДЕО. ВолиньPost. Процитовано 4 січня 2016.
  67. "Хочу покращити життя бійців АТО» відео акції від "Громадське. Волинь".
  68. Благодійна допомога для прифронтових шпиталів. Відео - "Громадське. Волинь". 25 лютого 2015.
  69. Українці з Латвії та Швеції передали гуманітарки на 1,5 млн. грн. Відео - fakty.ictv.ua.
  70. У Луцьк доставили гуманітарну допомогу з Латвії та Швеції, яку розвезуть в шпиталі | газета «День». Процитовано 26 лютого 2015.
  71. До Луцька приїхала гуманітарна допомога з Латвії. Волинські новини. Процитовано 25 лютого 2015.
  72. Волонтери влаштували для бійців у шпиталі маленьке свято. 4 березня 2016.
  73. Волонтери організували для бійців у шпиталі маленьке свято | Волинське Агентство Розслідувань. 4 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  74. «Меценати для солдата» привітали у шпиталі бійців зі святом Миколая |. БУГ — інформаційний сайт Західної Волині. Процитовано 19 грудня 2015.
  75. Лучан кличуть провідати бійців у шпиталі | Волинське Агентство Розслідувань. 2 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  76. Волонтери нагородили меценатів, які допомагають військовослужбовцям. 4 березня 2016.
  77. Ти настільки людина, наскільки співчуваєш: відео зустрічі меценатів з бійцями | Волинське Агентство Розслідувань. 5 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  78. «Меценати для солдата» просять підтримки у бізнесу | Волинське Агентство Розслідувань. 8 травня 2015. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  79. Новий спосіб допомоги героям від меценатів - відео від телеканалу ZIK.
  80. Меценати для солдата: незвичайний проект луцьких волонтерів. Відео - fakty.ictv.ua.
  81. Тепер бійцям або родинам солдата АТО можна подарувати сертифікат. Відео - телеканал ZIK.
  82. Роздача макаронів від мецената для бійців. Відео – «Громадське.Волинь».
  83. Луцькі бійці безкоштовно отримали макарони від меценатів. vip.volyn.ua. Процитовано 4 січня 2016.[недоступне посилання з липня 2019]
  84. У Луцьку з'явився хлібний меценат для солдатів | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 9 липня 2016.
  85. У Луцьку сім'ї воїнів АТО безкоштовно отримують хліб. Волинські новини. Процитовано 14 серпня 2015.
  86. Волинські «АТОвці» відвідали мотиваційний тренінг Ніка Вуйчича. 8 квітня 2016.
  87. Новорічний стіл для волинських бійців. Відео – «Громадське.Волинь».
  88. Лучанину-айдарівцю Сармату влаштували день подяки. ФОТО. Волинські новини. Процитовано 5 січня 2016.
  89. Луцьк: волонтери влаштували день подяки Герою | Волинське Агентство Розслідувань. Волинське Агентство Розслідувань (uk-UA). Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 5 січня 2016.
  90. Луцьких бійців АТО запрошують на безплатні заняття у спортклубах. Волинські новини. Процитовано 30 червня 2015.
  91. У Луцьку бійцям пропонують абомененти в спортивні клуби і знижки на жіночий одяг - Район Луцьк. Процитовано 2 серпня 2015.
  92. Меценати кличуть бійців у спортзали | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 25 січня 2016. Процитовано 1 вересня 2015.
  93. Волинських бійців запрошують на боулінг. vip.volyn.ua. Архів оригіналу за 7 серпня 2016. Процитовано 4 лютого 2016.
  94. Меценати кличуть бійців на вечорниці | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 11 грудня 2015.
  95. Волинських бійців запрошують на КВН | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 8 грудня 2015.
  96. Волинських бійців безплатно кличуть на концерт «Дзідзьо» | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 23 червня 2016.
  97. Волинським бійцям пропонують безплатну вищу освіту | Волинське Агентство Розслідувань. 3 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  98. Луцькі адвокати надаватимуть послуги бійцям безкоштовно | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 25 травня 2015.
  99. «Меценати для солдата» співпрацюють із центром зайнятості | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 19 травня 2015.
  100. Волинь: демобілізованим бійцям пропонують роботу | Волинське Агентство Розслідувань. 4 липня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  101. Військовим пропонують роботу у Луцьку | Волинське Агентство Розслідувань. 22 липня 2016. Архів оригіналу за 25 липня 2016.
  102. Волинським демобілізованим бійцям-водіям пропонують роботу | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 25 червня 2015.
  103. «Меценати для солдата» розказали про новий проект | Волинське Агентство Розслідувань. 13 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  104. Лучан кличуть на благодійну коляду задля бійців. Волинські новини. Процитовано 18 січня 2016.
  105. У Луцьку відбувся благодійний концерт «Коляда з Тетяною Ціхоцькою». Відео - "Громадське. Волинь". 21.01.2016.
  106. Лучани завітали на “Коляду з Тетяною Ціхоцькою”. Відео - "Волинське ТБ". 20.01.2016.
  107. Під час благодійного концерту зібрали понад 15 тисяч гривень. Відео - "Громадське. Волинь". 21.01.2016.
  108. Співали для воїнів. Голос України. Процитовано 23 січня 2016.
  109. У Луцьку відбудеться благодійна виставка-продаж авторських світлин волонтера Руслана Теліпського. Газета "День". Процитовано 29 січня 2016.
  110. Лучанин Руслан Теліпський покаже свої «50 сторінок атласу» - Район Луцьк. Процитовано 29 січня 2016.
  111. Фотовиставка Руслана Теліпського «50 сторінок атласу». Відео - "Громадське. Волинь". 01.02.2016.
  112. Виставка Р.Теліпського «50 сторінок атласу». Відео - "Волинське ТБ". 01.02.2016.
  113. Презентували «50 сторінок атласу» Руслана Теліпського - Район Луцьк. Процитовано 1 лютого 2016.
  114. ЛУЦЬКИЙ ВОЛОНТЕР ПОКАЗАВ «50 СТОРІНОК АТЛАСУ». 1 лютого 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  115. Луцькі волонтери продають благодійні листівки. Громадське.Волинь. Процитовано 21 січня 2016.
  116. Підриємство, яке пече хліб, планує виробляти захисні габіони - Район Луцьк. Процитовано 26 червня 2015.
  117. Луцький підприємець робить «лего», які рятують життя солдатів - Район Луцьк. Процитовано 30 липня 2015.
  118. Лучанин виготовляє захисні споруди для військових за стандартами НАТО. vip.volyn.ua. Архів оригіналу за 27 липня 2015. Процитовано 20 липня 2015.
  119. Волинські меценати сконструювали власну модель габіонів. Відео - 2+2. 24 липня 2015. Архів оригіналу за 27 січня 2016.
  120. У Луцьку виготовили два перші габіони для захисту українських військових на Сході | газета «День». Процитовано 20 липня 2015.
  121. Луцькі студенти на вечорницях зібрали гроші для бійців | Волинське Агентство Розслідувань. 14 грудня 2015. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  122. Луцькі волонтери зустрілися з майбутніми помічниками | Волинське Агентство Розслідувань. 9 березня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  123. Лучан запрошують грати в настільні ігри | Волинське Агентство Розслідувань. 23 травня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016.
  124. Волонтери передали одяг і взуття дітям військових | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 19 серпня 2015.
  125. У луцькій клініці обстежили ветерана війни на Сході | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 8 червня 2015.
  126. Луцьк: бійцям пропонують знижку на документальне фото | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 18 червня 2015.
  127. Лучан кличуть на виставку картин, створених бійцями на склі | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 15 грудня 2015.
  128. Лучан запрошуюють на виставку картин бійців АТО | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 9 грудня 2015.
  129. Луцьк: для діток бійців передали квитки на виставу | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 7 грудня 2015.
  130. Луцьк: бійців навчать малювати святого Миколая | Волинське Агентство Розслідувань. Архів оригіналу за 26 січня 2016. Процитовано 30 листопада 2015.
  131. Волинські волонтери шукають емоційне фото з АТО. Волинські новини. Процитовано 27 вересня 2015.
  132. Волинських Героїв просять поділитися речами, пов'язаними із АТО. Волинські новини. Процитовано 10 серпня 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.