Миргородський Валерій Миколайович

Ми́ргородський Вале́рій Микола́йович (нар. 1 березня 1942 р., м. Златоуст Челябінської обл. РРФСР) — засновник та керівник Інституту біонічної медицини «Акутон», кандидат медичних наук, почесний доктор Київського Слов'янського Університету[1], академік українського відділення Міжнародної академії технологічних наук (UNIDO).[2]

Миргородський Валерій Миколайович
Народився 1942(1942)
м. Златоуст Челябінської області, РРФСР,  СРСР
Громадянство  Україна
Діяльність медик, вчений
Alma mater Біологічний факультет Київського університету (1965)
Науковий ступінь кандидат медичних наук
Батько Миргородський Микола Дмитрович
Родичі Володимир, Сергій, Дмитро Миргородські (брати)
Діти Артем, Ольга

Винахідник і власник патентів багатьох приладів для діагностики та лікування хвороб.

Біографія

Народився 1 березня 1942 року у місті Златоуст Челябінської області тодішньої РРФСР у родині директора Златоустівського сталеливарного заводу Миколи Миргородського. Згодом родина переїхала до Києва, де батько став заступником голови Держплану.

З 1949 по 1959 роки навчався у середній школі № 90 у Києві. У 1960—1965 роках навчався на біологічному факультеті Київського національного університету ім. Т. Шевченка, який закінчив із дипломом фізіолога за спеціальністю фізіологія людини та тварин.

У 1964—1982 роках працював в Інституті фізіології ім. О. Богомольця у відділі електрофізіології.

1969 року отримав ступінь кандидата наук, захистивши дисертацію на тему «Тонічна імпульсація в нейронах симпатичних гангліїв» (в оригіналі: «Тоническая импульсация в нейронах симпатических ганглиев»). Дисертація була повністю опублікована в американському журналі «Brain Research» і зробила його відомим у наукових колах за кордоном.

Після захисту дисертації Вчена рада присвоїла Миргородському ступінь доктора біологічних наук. Однак це рішення було відхилено втручанням КДБ.

У 1974—1982 роках працював в Інституті фізіології ім. О.Богомольця на посаді старшого наукового співробітника (у відділах фізіології дихання та вищої нервової діяльності). Згодом впродовж 8 років (1982—1990) працював у національному дослідницькому центрі «Міоритм» керівником лабораторії із застосування засобів космічної медицини в клінічній практиці.

1989 року Валерій Миргородський заснував та очолив інститут біонічної медицини «Акутон».

1991 року отримав атестат спеціаліста з традиційної Східної медицини (Certificate of Oriental Medicine), 2001 року — атестат професора Київської академії нетрадиційної медицини.

2005 року Миргородському присвоєне звання почесного доктора Київського Слов'янського Університету.

Винаходи та патенти

Під час роботи в національному дослідницькому центрі «Міоритм» працював над розробкою приборів у лабораторії із впровадження біофізіологічних методів лікування в медичній практиці та космічних технологіях.

Валерій Миргородський розробив та запатентував низку винаходів у галузі прикладної медицини:

  • Пристрій для внутрішньопорожнинної дії на біологічний об'єкт (2010 року);
  • Датчик тонусу м'язів (патент 1989 року);
  • Годинник кольорового часу у двох варіантах (патент 2012 року);
  • Твір «Про час без стрілок та цифр»
  • «Абетка» — український алфавіт асоціацій для покращення розумового розвитку дітей (патент 2016 року);
  • Електромагнітний пилосос — витягуючий соленоїд, винахід в нетрадиційній медицині, впливає на серцево-судинну систему організму людини з метою лікування хвороб.
  • Патент на медичний діагностичний прилад «Даомир» (2016 року).

Практична діяльність у медицині

Доктор Миргородський вів практичну діяльність лікаря в Україні, Греції, Німеччині, Чехії, Італії, Іспанії, Польщі. Серед його пацієнтів було багато публічних осіб, зокрема, колишній президент України Віктор Ющенко.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.