Мислюк Михайло Андрійович

Біографія

Михайло Мислюк народився 12 жовтня 1951 року в селі Бишів Галицького району Станіславської області (нині Івано-Франківська область).

У 1972 році закінчив газонафтопромисловий факультет ІФІНГ за спеціальністю «Технологія і комплексна механізація розробки нафтових та газових родовищ».

З 1972 по 1975 роки Михайло Мислюк працював інженером в Українському відділі промислових випробувань Всесоюзного науково-дослідного інституту бурової техніки, де займався випробуванням нових конструкцій бурових доліт і технологій їх відробки.

Протягом 1975—1978 років навчався в аспірантурі при кафедрі буріння нафтових і газових свердловин Івано-Франківського інституту нафти і газу.

З 1978 року працює асистентом кафедри буріння нафтових і газових свердловин.

У 1980 році в Грозненському нафтовому інституті захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження деяких питань технології буріння свердловин у поглинаючих горизонтах».

З 1981 року — доцент кафедри буріння нафтових і газових свердловин.

У 1993 році у Івано-Франківському інституті нафти і газу захистив докторську дисертацію на тему «Вибір і прийняття технологічних рішень при бурінні свердловин в ускладнених умовах».

З 1993 року — професор кафедри буріння нафтових і газових свердловин.[1][2][3][4]

Наукові дослідження

Керівник наукової школи «Теоретичні основи прийняття технологічних рішень при бурінні свердловин в ускладнених умовах»[5]. Підготував 12 кандидатів наук. Має понад 280 наукових праць, серед яких сім монографій, підручник, довідники (зокрема фундаментальний п'ятитомний довідник «Буріння свердловин», виданий спільно з І. Й. Рибчичем та Р. С. Яремійчуком), понад 50 винаходів, підтверджених авторськими свідоцтвами СРСР і патентами Росії та України.

На бурових підприємствах України та Росії впроваджено наступні розробки:

  • методика обробки даних ротаційної віскозиметрії;
  • стратегія і науково-методичні засади попередження ускладнень під час буріння свердловин в умовах невизначеності вихідної інформації про причини ускладнень і фізико-механічні властивості гірських порід;
  • технології і технічні засоби для ліквідації прихватів колон труб;
  • модель вибору раціональних технологічних рішень при розбурюванні зон з аномально високими пластовими тисками;
  • технології відробки тришарошкових доліт при роторному бурінні;
  • моделі прийняття технологічних рішень із гнучким вибором критерію оптимальності тощо.[3][4]

Нагороди

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.