Митці України (енциклопедичний довідник)

Митці України енциклопедичний довідник, присвячений митцям, пов'язаним з Україною; попри формат видання (однотомник) є значним і солідним джерелом, що надає короткі відомості про головних діячів різних видів мистецтва України, а також інших країн, творчість яких пов'язана з Україною.

«Митці України»
обкладинка книги
Автор Кудрицький А.В.
Країна  Україна
Мова українська
Тема мистецтво
Жанр енциклопедія
Видавництво Українська енциклопедія
Видано 1992
Сторінок 848
Тираж 30000
ISBN 5-88500-042-5
Наступний твір «Мистецтво України»

Загальні дані

Довідник видано українською мовою накладом 30 тис. прим. 1992 року видавництвом Українська Енциклопедія ім. М. П. Бажана за редакцією А.В. Кудрицького (ISBN 5-88500-042-5). Упорядниками довідника є старші наукові редактори видавництва «УЕ ім. М. П. Бажана» М. Г. Лабінський та В. С. Мурза.

Книжка — у твердій палітурці, має 848 сторінок.

Публікацію видання здійснено за сприяння Міжнародного Фонду «Відродження».

Опис

До однотомника включено близько 5 000 статей — коротких творчих біографій українських митців, діячів культури інших народів, життя та діяльність яких пов'язана з Україною. У довіднику містяться статті про художників, архітекторів, скульпторів, композиторів, кобзарів, акторів музичного та драматичного театру і кіно, диригентів, балетмейстерів, режисерів, митців естради, цирку, майстрів народної творчості, відомих мистецтвознавців. Довідник містить відомості про творчі спілки, пам'ятки архітектури, художні музеї, театральні і мистецькі колективи України.

У частині, що стосується образотворчого мистецтва, видання базується на виданому 1973 року Словнику художників України. Доповнено даними регіональних довідників таких як «Київ» (1981), «Чернігівщина» (1990), «Полтавщина» (виданий пізніше, у 1992) тощо.

В комплексі довідник через творчі біографії митців висвітлює історію українського мистецтва, всіх його галузей різних часів та епох.

Видання розраховане на фахівців і широке коло читачів.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.