Моделіст-конструктор

Моделіст-конструктор (рос. Моделист-конструктор) або скорочено MK — популярний російський науково-технічний журнал. До 1966 р. називався «Молодий моделіст-конструктор». Видається з серпня 1962 року. У кожному номері журналу публікуються креслення та описи широкого спектра конструкцій: діючих (в т. числі радіокерованих) моделей літаків, суден, автомобілів; побутової техніки, саморобних мікроавтомобілів, аматорських літаків, матеріали з історії технологій та аматорських рухів конструкторів. Авторами журналу є відомі спортсмени-авіамоделісти, винахідники та дизайнери, любителі технологій та народні майстри.

Моделіст-конструктор
рос. Моделист-конструктор
Скорочена назва М-К
Країна видання  СРСР
 Росія
Тематика науково-технічний
Періодичність виходу щомісяця
Мова російська
Адреса редакції 127015, Москва, А-15, вул.Новодмітровская, 5а
Головний редактор А. С. Рагузіна
Видавець «Редакція журналу«Моделіст-конструктор»
Засновник «Редакція журналу«Моделіст-конструктор»
Засновано 1962
Наклад 1 млн. (1980-х) примірників
Ціна 1980-х рр. — 35 коп
Передплатний індекс (Укрпошта) 70558
ISSN 0131-2243

modelist-konstruktor.ru

Історія

Перший випуск журналу під назвою «Молодий моделіст-конструктор» був випущений в серпні 1962 під наставництвом знаменитих А.Туполєва, С.Іллюшина з, а також космонавта Юрія Гагаріна. До року, 1965 (альманах) виходив нерегулярно, всього було опубліковано 13 видань. З 1966 року він став щомісячним, доступним по абонентській передплаті та змінив свою назву на «Моделіст конструктор». Журнал був єдиним виданням в СРСР по технічній творчості.[1] Основна відмінність журналу від видань «Юный техник» і «Техника молодежи» була в тому,  що в ньому публікувались матеріали для практичного моделізму з кресленнями, описами реальних моделей та техніки, схемами радіосистем керування моделями тощо.

З 1995 року з окремих рубрик виросли самостійні журнали-додатки «Авіаколлекція», «Морська колекція», «Технохоббі», «Бронеколлекція». З 1996 року почав виходити додаток — «Майстер на всі руки».

Значення

Журнал сприяв розвитку і поширенню технічної творчості серед населення, а також популяризації таких видів спорту та моделювання, як авіамоделізм, картинг, баггі, трасовий моделизм, самодіяльне автобудування, аматорське конструювання планерів і надлегких літаків, веломобілів і одномоторної техніки, засобів малої механізації для садів та городів. [2] [3]

Рубрики

  • «Суспільне конструкторське бюро»
  • «Мала механізація»
  • «Клуб домашніх майстрів»
  • «На землі, в небесах і на морі»
  • «Авіалітопис»
  • «Сторінки історії»
  • «Морська колекція»
  • «Бронеколлекція»
  • «У світі моделей»
  • «Ради моделістові»
  • «Електроніка для початківців»
  • «Комп'ютер для вас»

Дивись також

Посилання

Примітки

  1. «Моделист-Конструктор» Индекс 70477, Каталог советских газет и журналов 1981 год,  М.: Министерство связи СССР, Главное управление по распространению печати "Союзпечать", 1980 - 112 с.
  2. Бєлошицький О. О. До сучасних проблем реформи технічної творчості учнів в Україні на основі досвіду зарубіжних країн//Науково-методичний журнал. – 2002.
  3. М-К. Журнал «Моделист-конструктор». modelist-konstruktor.ru. Процитовано 24 листопада 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.