Мойсеєнко Андрій Олександрович

Андрі́й Олекса́ндрович Мойсе́єнко — (нар.30 жовтня 1973, Київ) полковник вільного козацтва, засновник та командир добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т. Шевченка[1], молодший лейтенант запасу ЗСУ, Державна прикордонна служба України, український педагог.

Мойсеєнко Андрій Олександрович
 Молодший лейтенант
Загальна інформація
Народження 30 жовтня 1973(1973-10-30) (48 років)
Київ
Alma Mater Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Псевдо «Отаман»
Військова служба
Приналежність  Україна
Рід військ
Формування Київський козацький полк ім. Т. Шевченка
Війни / битви Війна на сході України
Командування
2014 — н.ч. Командир добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т.Шевченка (Київський козацький полк ім. Т. Шевченка).
Нагороди та відзнаки
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Відзнака «За мужність в охороні державного кордону»
Медаль «За жертовність і любов до України»
Майстер спорту України
Орден Архистратига Михаїла II ступеня

Короткий життєпис

Закінчив історичний факультет Київського університету та Національний університет фізичного виховання і спорту України, факультет реабілітації. Отаман Київського міського товариства «БУК». Майстер спорту України з легкої атлетики, директор київської багатопрофільної освітньо-просвітницької та спортивно-оздоровчої студії «Старт», лікар-реабілітолог. Автор комплексної методики лікування та реабілітації захворювань опорно-рухового аппарату і нервової системи, автор методу дитячої спортивно-оздоровчої гімнастики, викладач, педагог, автор праць з вікової педагогіки, педагогіки та філософії[2]. Засновник та командир єдиного в Україні добровольчого козацького підрозділу, що з початку липня 2014 року бере участь у бойових діях на сході України. Ініціатор створення та почесний голова оперативного штабу військово-патріотичного об'єднання БУК (бойове українське козацтво БУК). Ідеолог та фундатор військової течі в історії сучасного українського козацтва[3]. Критик «декоративного» козацтва.

Брав участь в протистоянні під час Революції Гідності протягом листопада 2013-лютого 2014-го, командував окремим підрозділом київських козаків у складі самооборони Майдану в Києві, отримав поранення.

Зовнішні відеофайли
Нагородження добровольців козацької роти
Голова Держприкордонслужби вручив державні нагороди учасникам громадського формування
Бойове українське козацтво
Відкриття виставки "Бойове українське козацтво в АТО"

Засновник та отаман Київський козацький полк ім. Т. Шевченка , засновник та командир добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т.Шевченка. Підрозділ виконує завдання з охорони державного кордону на ділянці відповідальності донецького прикордонного загону.

23 серпня 2014 року вчотирьох — з Орестом Дирівим, Станіславом Кохановським, Юрієм Осипенком більше 10 годин протистояли російському наступу на Новоазовськ (пункт пропуску «Новоазовськ» українсько-російського кордону). Здійснюючи прикриття основних сил і не зважаючи на те, що противник кількісно переважав та мав краще озброєння, група у складі чотирьох козаків вступила в бій і знищила ворожий мінометний розрахунок та змусила ворога відступити за лінію українсько-російського кордону[4]. Усі четверо поранені, контужені.

Після лікування в центральному кліничному госпіталі ДПСУ в м. Києві, повернувся на фронт, де на чолі козацької роти ім. Т.Шевченка виконував бойові завдання в оперативній взаємодії ДПСУ в населених пунктах Маріуполь, Талаківка, Гнутове, Комінтернове, Широкіне, Водяне та інші. Залишаючись командиром діючої добровольчої козацької роти ім. Т.Шевченка, ініціював на початку 2016 року створення козацького підрозділу в складі ДПСУ з резерву козацької роти ім. Т.Шевченка.

Мойсеєнко Андрій Олександрович командир добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т. Шевченка Київського козацького полку ім. Т. Шевченка.

Протягом 2016—2020 років продовжує командувати добровольчою козацькою ротою ім. Т.Шевченка в зоні АТО-ООС.

Член громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби України.

З дружиною виховують сина Олексія.

Нагороди

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни

Примітки

  1. Київський козацький полк ім. Т. Шевченка)
  2. Київський козацький полк імені Т. Г. Шевченка (БУК) в АТО, Київ, 2017 р. Бібліотека ім. Лесі Українки м. Києва.
  3. Київський козацький полк ім. Тараса Шевченка (БУК) в АТО. Національна історична бібліотека України.
  4. ПРИКОРДОННИК УКРАЇНИ (№ 14 (5460) 10 КВІТНЯ 2015 РОКУ). За козацьку мужність. ГАЗЕТА ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.