Молокіні

Молокі́ні (англ. Molokini) острівець площею 0,093 км² що має форму півмісяця, напівзатоплений вулканічний кратер. Цей безлюдний острів розташований в каналі Алалакеїкі між островами Мауї та Кахоолаве, на південь від бухти Ма-алаеа (англ. Ma‘alaea Bay). Молокіні — державний заповідник (англ. sanctuary) птахів. Острівець приваблює численних туристів, любителів дайвінгу (англ. scuba diving) і сноркелінгу (англ. snorkeling)[2].

Молокіні
Географія
20°37′51″ пн. ш. 156°29′43″ зх. д.
Акваторія Тихий океан
Група островів Гавайські острови
Площа 93 077,698 квадратний метр
Довжина 0,62 км
Ширина 0,115 км
Найвища точка 50 м
Країна
 США[1]
Адм. одиниця Мауї
Населення 0 осіб
Молокіні
Молокіні (США)

 Молокіні у Вікісховищі

Екологія

Маркер Національної Геодезичної Інспекції Сполучених Штатів на Молокіні

Кратер Молокіні є притулком для 250—260 морських видів. Найбільш розповсюджені серед них: melichthys niger, zebrasoma flavescens, zanclus cornutus, риб-папуг, chaetodon lunula та caranx melampygus. Через постійну присутність відвідувачів і довгу історію як природо-охоронного району, риба комфортно почуває себе біля пірнальників. Іноді в кратері можна побачити малих білоперих рифових акул і муренових вугрів. Також доволі часто можна зустріти heterocentrotus mamillatus.

Води Молокіні є домівкою 38 коралових видів і близько 100 видів водорості. Хоча морське дно доволі густо зарощене, але менше ніж це було в минулому через постійну туристичну активність.

Острівець є домом для щонайменше двох видів гніздових морських птахів bulweria bulwerii та клинохвостий буревісник. Також було спостережено великого фрегата.[3]

Примітки

  1. archINFORM — 1994.
  2. Snorkeling At Molokini. Процитовано September 5, 2014.
  3. Offshore Islet Restoration Committee. Архів оригіналу за 8 січня 2011. Процитовано 29 серпня 2017.(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.