Монастир Морача

Монастир Морача (серб. Манастир Морача — розташований в долині річки Морача в центральній частині Чорногорії. Є одним з найбільш значущих сербських православних пам'яток Середньовіччя на Балканах.

Монастир Морача
42°46′05″ пн. ш. 19°23′30″ сх. д.
Тип споруди споруда
Розташування  Чорногорія, Колашин
Архітектор Stefan Vukanović Nemanjićd
Початок будівництва 1252
Стиль Романське мистецтво
Належність Сербська православна церква
Єпархія Чорногорсько-Примосрська митрополія
Оригінальна назва серб. Манастир Морача
Монастир Морача (Чорногорія)
 Монастир Морача у Вікісховищі

Монастирський комплекс складається з великої церкви собору, присвяченій Успінню Богородиці, маленької церкви святого Миколи і декількох будівель з чернечими келіями.

Історія

Заснований в 1252 році сином сербського князя Вука II Неманича — Стефаном, який пізніше був похований в церкві Успіння Богородиці. У XV столітті після набігів турків, монастир прийшов в запустіння і відновлений лише в кінці XVI століття Вучич Вучетичем. До сьогоднішнього часу збереглися фрески з ликами Богородиці і Христа; а також 11 сцен, що ілюструють життєпис пророка Іллі. Особливе місце посідають ікони Святого Симеона і Святого Сави роботи Козьми.

Останній шар фресок було накладено художниками школи Котора Гулф. На початку XVIII століття майстер Димитрій розписав церква Успіння Богоматері, а його син закінчив велику ікону, яка зображує життєпис святого Іоанна Хрестителя.

Протягом всієї історії монастир Морача відігравав значну роль в житті чорногорців і сербів. У ньому виносили судові вироки, правителі країни приймали важливі державні рішення, писарі переписували книги і навчали грамоті просте населення — тих, хто не вмів читати і писати.[1]

Архітектура

В архітектурі домінує стиль рашської школи: однонавова споруда з каменя і зовнішні риси романського стилю. Простота екстер'єру контрастує з багатим внутрішнім оздобленням фресками і іконами, які є одними з кращих зразків сербської та візантійської настінного живопису.

Галерея

Туризм

Монастир Морача є досить популярним місцем серед туристів. Для відвідувачів тут створена мінімально необхідна інфраструктура: невеликий кемпінг і кафе.

Примітки

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.