Монополія (гра)

Монопо́лія — популярна настільна гра у жанрі економічної стратегії, опублікована компанією Parker Brothers (підрозділом компанії Hasbro).

Монополія
Дизайнер Charles Darrow
Видавець Parker Brothers
Waddingtons
Кількість гравців 2–6
Час підготовки до гри 5–15 хвилин
Час гри 1,5 годин
Вплив випадковості середня (кістки гральні, картки)

Гравці змагаються за надбання економічних переваг визначеною правилами гри економічної активності, включаючи купівлю, оренду та торгівлю власністю з використанням «забавкових» грошей. Гравці здійснюють ходи по черзі, кидаючи гральні кістки. Мета гри — довести до банкрутства всіх інших гравців. За правилами гравці можут об‘єднуватися в одну компанію Гравець може ходити, як захоче сам, також він може полічити одну клітинку двічі.

Гра стала надбанням міжнародної популярної культури і була ліцензована у 103 країнах та надрукована 37 мовами.

Історія

Чарльз Дерроу (англ. Charles Darrow) побачив як його сусіди грають у гру, метою якої було заробляти гроші продажем будинків та готелів.

Відповідно до Hasbro, з моменту як Чарльз Дерроу запатентував гру 1935, близько 750 мільйонів людей зіграли в цю гру, що зробило її найпопулярнішою комерційною настільною грою у світі. Книга рекордів Гінесса від 1999 року має запис щодо попередньої статистики Hasbro про 500 мільйонів людей які грали в Монополію. Журнал «Ігри» (англ. Games Magazine) посвятив гру Монополію в члени своєї Зали Слави.

Світовий чемпіонат

Компанія Hasbro організовує всесвітній чемпіонат із гри в Монополію. Перший чемпіонат світу з монополії відбувся в курорті Гроссінгера в Нью-Йорку в листопаді 1973 року, але до 1975 року туди не допускалися учасники не зі США. У 2009 році сорок один учасник змагався за титул чемпіона світу з монополій та грошову премію в розмірі 20 580 доларів.[1]

Цікаві факти

  • У версії Monopoly Here & now: Word Edition є клітинка міста Київ.[2]
  • Найдовша гра у монополію тривала 70 днів.[3]
  • Елізабет Мегі (1866–1948) – авторка гри «Землевласник» (1903), попередниці «Монополії».

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.