Мороз (температура)

Мороз температура нижче 0 °C (точка замерзання води) в навколишньому середовищі.[1]

Мороз

У зонах помірного клімату поширене таке визначення.[2]

  • Слабкий мороз: −1 до −4 ° C (заморозки)
  • Помірний мороз: −4 до −10 ° C
  • Сильний мороз: −10 ° C до −15 ° C
  • Дуже сильний мороз: нижче −15 ° C

Морози в Україні

Найнижчі мінімальні температури сягають −42 °C на сході України, на південному заході −28 °C, на Південному березі Криму −17 °C. На розподіл мінімальних температур повітря істотно впливають місцеві умови — наявність річкових долин, улоговин, ущелин, в які опускається і де застоюється холодне повітря. Тому температура повітря на днищі долин може бути нижчою, ніж на схилі, вершині. Небезпечним явищем погоди в Україні є температури, які становлять −10 °C і нижче. Вони зумовлюються надходженням холодного арктичного повітря, яке може поширюватися на всю територію України в разі впливу відрогу Сибірського антициклону. Найбільше число днів з температурами −10 °C і нижче на північному сході України, а у Закарпатті та на Південному березі Криму така температура буває не щороку.

Морозонебезпечними є північні і гірські райони України. Для цих районів тривалість безморозного періоду становить 160 днів, на півдні він збільшується до 250 днів, а у теплі роки — до 270 днів.

Див. також

Джерела

Література

  • Маринич О.М., Шищенко П.Г. Фізична географія України. К. : Знання, 2005. — 511 с. — ISBN 966-346-092-X.
  • Половина І.П. Фізична географія Європи. К. : АртЕк, 1998. — 270 с. — ISBN 966-505-155-5.

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.