Москалькова Тетяна Миколаївна

Тетяна Миколаївна Москалькóва (нар. 30 травня 1955, Вітебськ, Білоруська РСР) — російська політикиня, юристка. Уповноважена з прав людини в РФ з 22 квітня 2016 року.[1]

Москалькова Тетяна Миколаївна
Народилася 30 травня 1955(1955-05-30) (66 років)
Вітебськ, Білоруська РСР, СРСР
Країна  Росія
Діяльність політична діячка, Омбудсмен, депутатка, депутат Державної Думи РФ
Alma mater Московський державний юридичний університетd
Науковий ступінь доктор філософських наук і доктор юридичних наук
Вчене звання Prof.d
Знання мов російська
Членство 6th State Duma of the Russian Federationd і 5th State Duma of the Russian Federationd
Посада депутат Державної Думи РФ
Військове звання генерал-майор
Партія Справедлива Росія і КПРС
Конфесія православ'я
Нагороди


знак «Почесний працівник МВС»d

IMDb ID 11813703
Сайт moskalkova.com/,

Депутатка Держдуми Федеральних зборів РФ V і VI скликань (2007—2016). Докторка юридичних наук, докторка філософських наук, Заслужена юристка РФ. Генерал-майор поліції у відставці.

Життєпис

Народилася 30 травня 1955 року в Вітебську Білоруської РСР. Її батько був офіцером ВДВ, мати — домогосподаркою. Москалькова була другою дитиною, і в момент її народження її батька виповнилося 36 років, а матері — 30 років. Великий вплив на характер Москалькової, за її власними словами, надав її старший брат Володимир. Батько помер, коли Москалькової було десять років, після цього сім'я переїхала в Москву.

1972 — працювала бухгалтеркою Інюрколегії, діловодом, старшим юрисконсультом, консультантом Відділу помилування Президії Верховної Ради Української РСР.

1974 — працювала консультанткою у відділі з питань помилування при Президії Верховної Ради Української РСР.

1974—1984 — працювала у Відділі помилування Президії Верховної Ради Української РСР, обіймала посади секретарки, старшї юрисконсультантки, консультантки. Була секретаркою комітету комсомолу.

1978 — закінчила Всесоюзний юридичний заочний інститут (нині — МДЮА).

1984 — працювала в правовій службі Міністерства внутрішніх справ СРСР, що займалася в тому числі питаннями помилування, на посаді від референтки до першого заступника глави правового управління МВС. Звільнена 22 грудня 2007 через обрання депутатом, проте при цьому вона не звільнилася з правоохоронних органів, а призупинила службу і залишилася в кадрах МВС. За її словами, це дозволяло «в будь-який момент мати можливість повернутися в систему»

Політична кар'єра

1999 — балотувалася до Держдуми РФ від партії «Яблуко» в Рибінському одномандатному окрузі Ярославської області, але програла Анатолію Грешневікову.

2007 — обрана депутаткою Держдуми РФ п'ятого скликання від партії «Справедлива Росія: Батьківщина / Пенсіонери / Життя», була членом фракції «Справедлива Росія», заступником голови комітету у справах Співдружності Незалежних Держав і зв'язкам зі співвітчизниками.

2011 — обрана депутаткою шостого скликання, член фракції «Справедлива Росія», заступник голови комітету у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками, член комісії з контролю за достовірністю відомостей про доходи, про майно і зобов'язання майнового характеру, що подаються депутатами.

Уповноважений з прав людини РФ

2016 — стала уповноваженою з прав людини в РФ. 2018 року заявила, що інституту уповноваженого з прав людини в РФ не вистачає повноважень.

У зв'язку з відвідуванням Криму через незаконний пункт перетину з РФ, була внесена до списку осіб, яким заборонений в'їзд в Україну. Однак у середині червня цю заборону було знято[2].

Родина

  • Вдова, виховує доньку і двох онуків.
  • Старший брат Володимир став військовим, полковник.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.