Музей Вальдавський замок (Низов'я)

Музей Вальдавський замок - музей, який знаходиться в селищі Низов'я (до 1946 року — Вальдау, нім. Waldau) Калінінградської області Російської Федерації у флігелі замку Вальдау, що має статус об'єкта культурної спадщини[1] та підпорядкований Управлінню культури Гур'євського району Калінінградської області[2]. Нині даний культурний заклад називається Музеєм Вальдавський замок[3]. Також іноді використовується ще один варіант назви — Вальдауський замок[2].

Музей Вальдавський замок

Історія музею

Музей заснований Андрієм Івановичем Бариновим, над створенням колекції музей він працював разом зі своєю сім'єю[3]. Музей розташовується у флігелі колишнього німецького замку Вальдау, займаючи в ньому підвал, а також перший і другий поверхи.

Музей часто називають повністю приватним, але це не зовсім вірно — музей Вальдавський замок має статус державного культурного закладу з лютого 2007 року[2], однак його створення, збирання колекції та підтримання його діяльності є справою сім'ї його засновника. Вони ж є єдиними працівниками музею. До отримання офіційного статусу близько десяти років музей існував на громадських засадах.

У флігелі Вальдавського замку музей розміщується з 11 грудня 2012 року[2]. Раніше він перебував у розташованій неподалік, також у Низов'ї, будівлі філії Свєтловського технікуму галузевих технологій.

Колекція музею

У чотирьох залах музею обладнані експозиції за тематичними розділами:

  1. Пруссія (археологія).
  2. Тевтонський орден і історія замку Вальдау.
  3. Перебування в замку Вальдау групи Великого російського посольства на чолі з царем Петром I.
  4. Наполеонівські війни і німецький поет Максиміліан фон Шенкендорф.
  5. Етнографічна колекція Східної Пруссії. Перші переселенці Низов'я.
  6. Перша світова війна.
  7. Друга світова війна.
  8. Соціалізм.

Крім цього, в музеї є окремий зал, присвячений виставці художніх робіт технікою різьби по дереву, виконаних засновником музею, членом Спілки художників Росії А. І. Бариновим[3].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.