Музей люблінського села

Музей люблінського села (пол. Muzeum Wsi Lubelskiej) — скансен, музей просто неба в Любліні. Зареєстрований у Державному реєстрі музеїв.

Музей люблінського села
пол. Muzeum Wsi Lubelskiej
51°15′37″ пн. ш. 22°30′26″ сх. д.
Тип музей просто неба
Країна  Польща
Розташування Люблін, алея Варшавська, 96
Засновано 1 січня 1970
Відкрито 1 січня 1970
Директор Мечислав Ксеньяк
Сайт skansen.com.pl
Музей люблінського села (Польща)

 Музей люблінського села у Вікісховищі

Розташування

Музей люблінського села, мальовниче розташований на околиці Любліна (район Славінек), у долині річки Чеховка та є одним із найбільших музеїв під відкритим небом у Польщі. Завдяки розміщенню на славінковських пагорбах, музей дає можливість кінематографістам зняти кадри, характерні для окремих регіонів Люблінського воєводства.

Експозиція

В музеї представлено культурне різноманіття воєводства, завдяки поєднанню в його експозиції багатої колекції дерев'яної архітектури та регіонального вбрання, що привезених з різних куточків регіону. Він всебічно збирає предмети, пов'язані з колишнім життям сіл, маєтків та містечок, а також закріплює знання про звичаї, ритуали, традиції та щоденну працю людей минулої епохи.

Скансен презентує життя селян ХХ століття. Тут можна побачити цілі селянські подвір’я. В музеї є дві діючих церкви. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, належить місцевій греко-католицькій громаді, збудована у 1759 році та привезена з села Угринів, що на Сокальщині (нині Україна), тепер є експонатом музею. Інша церква на території скансена — це дерев'яний костел з села Матчин, збудований близько 1686 року та є найстарішою дерев’яною церквою в Люблінському воєводстві.

Крім того, у музеї проводять традиційні обряди (ніч св. Івана, обжинки, сінокіс, шлюб, хрещення і т. д.), відомі своєю мальовничістю та старанністю відтворення народних традицій. Серед сільських хатинок, на узбіччі села діє справжнісінька

Галерея

Джерела

  • Люблін — місто натхнення. До 700-ліття міста: туристичний довідник. — Люблін : Люблінська регіональна туристична організація, 2017. — 26 с. — ISBN 978-83-62997-88-6.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.