Музей транспорту (Дрезден)

Дрезденський Музей транспорту (нім. Verkehrsmuseum Dresden) був відкритий в 1956 р. у Іоганнеумі — будівлі колишнього історичного музею. Побудована в 1586—1591 рр., спочатку це були стайні саксонського курфюрста Кристіана I. У 1722—1731 рр. під керівництвом архітектора Йоганна фон Фюрстенгофа був надбудований другий поверх будівлі з двосторонніми «англійськими» сходами, і з 1747 р. тут знаходилася Галерея старих майстрів.

Музей транспорту
51°03′06″ пн. ш. 13°44′22″ сх. д.
Тип музей транспортуd і автомобільнийd
Країна  Німеччина
Адреса Augustusstraßed
Засновано 1956
Сайт verkehrsmuseum-dresden.de/de/
Музей транспорту (Дрезден) (Німеччина)

 Музей транспорту у Вікісховищі
Будівля музею (ліворуч) в середині XVIII століття на картині італійського художника Каналетто

Історія

Початок музею транспорту закладено 1 травня 1952 р. Цього дня почалися переговори між Дрезденським технічним університетом і міністерством транспорту про створення в НДР музею історії транспортних засобів. Основу експозиції мали скласти експонати «Саксонського музею залізничного транспорту», що зберігалися у будівлі під час Другої світової війни.

Попри те, що будівля була дуже пошкоджена, вже в 1953 р. відбулося відкриття перших двох невеликих експозицій. Офіційне відкриття відбулося в 1956 р., хоча ремонтно-відновні роботи тривали до 1968 р.

З початку 90-х рр. багаторазово ставилося питання про розширення музею транспорту, оскільки всього тільки вісім експонатів (історичні трамваї, різного призначення залізничні вагони, локомотиви) із понад ста, наявних у розпорядженні музею, було виставлено в експозиції. Значна частина експонатів знаходиться у залізничних депо Дрездена, деякі — в експозиціях інших музеїв. Розглядалися варіанти відкриття філій музею в Дрездені, Лейпцізі і Хемніці. Але через фінансові труднощі ці плани реалізувати не вдалося.

Експозиції музею

Один з експонатів музею

Нині в музеї відкритіj шість експозицій:

Фототека

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.