Музей історії Камбарського району

Музей історії Камбарського району (рос. Музей истории Камбарского района) — історичний музей в удмуртському районному центрі місті Камбарці .

Музей історії Камбарського району
Тип музей
Країна  Росія
Розташування  Росія: Удмуртія, Камбарка
Адреса вул. Леніна, 54
Засновано 1964
Фонд понад 4 200 одиниць зберігання

Заклад розташований в історичній будівлі за адресою:

вул. Леніна, буд. 54, м. Камбарка—427870 (Республіка Удмуртія, Росія).

Історія та фонди музею

Музей історії Камбарського району створений у 1964 році.

У закладі зберігаються матеріали, предмети і документи з історії міста Камбарки та району.

Документи й предмети дорадянського періоду свідчать про розвиток промислів у краї ковальства, бондарства, шевської справи. Представлені, зокрема, папіри щодо нагородження місцевих майстрів на Всеросійській кустарно-промисловій виставці у Санкт-Петербурзі (1912), рекламні оголошення торгових фірм. Є також купчі на землю власників магазинів і Камбарського заводу, документи, що стосуються ливарно-залізноробних підприємств району. Фотодокументи цього періоду представлені світлинами міста і району, фотопортретами його мешканців, управляючих, підприємців.

Про революційний і робітничий рух на початку ХХ століття, зокрема під час і після Жовтневого перевороту (1917) і у перші роки радянської влади розповідають задокументовані спогади і свідчення учасників та очевидців цих подій, зокрема У.І. Манохіна та Я. Плюхіна; збереглись списки бійців 19181920-х років. Економічний розвиток краю вказаного періоду і пізніше розкриває підбірка матеріалів та предметів (в тому числі і зразки продукції) про ливарно-механічний завод, завод «Металлист», фабрику «Корд», порт Камбарки, артель «Горн». Фотографії перших десятиліть радянської влади і воєнного часу — світлини маніфестації (1917), зустрічі «Красного обоза» (1930), зустрічі ветеранів 357-ї стрілецької дивізії, що формувалась у роки ІІ Світової війни на території Камбарського району.

Питання народної освіти краю знайшли своє відображення у документах двокласного училища, земської жіночої школи і школи ремісничих учнів, в тому числі атестати та інші шкільні документи, свідчення про роботу педагогів та учнів, спогади вчителів, краєзнавця А.Я. Новікова.

У колекції музею також — рідкісні книги богослужебного і житійного змісту (середина XVIXIX ст.ст.), зокрема «Октоїх» (1594), «Часослов учебный», «Ирмосы» тощо.

З новітнього часу музей збирає документи про вибори Президента Російської Федерації, до Держдуми і місцеві органи влади, про інші події, що мають важливе значення для життя країни в цілому, і зокрема для містечка та району.

У зібраннях закладу — особисті фонди військових, революційних, партійних, культурних і педагогічних діячів Камбарського краю.

Джерело-посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.