Мусанг золотистий

Мусанг золотистий (Paradoxurus zeylonensis) вид ссавців родини віверових.

?
Мусанг золотистий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feloidea)
Родина: Віверові (Viverridae)
Рід: Мусанг (Paradoxurus)
Вид: Мусанг золотистий
Paradoxurus zeylonensis
(Schreber, 1778)

Посилання
Вікісховище: Paradoxurus zeylonensis
Віківиди: Paradoxurus zeylonensis
EOL: 328091
ITIS: 621987
МСОП: 41694
NCBI: 643839
Fossilworks: 232936

Опис

Довжина голови й тіла: 50–58 см. Довжина хвоста: 44–53 см, Вага: 3–5 кг.[1]Хутро золотисто-коричневого або темно-коричневого кольору. Волосся на задній частині шиї росте в зворотному напрямку, від плечей до голови. Самці й самиці зовні схожі, а підлітки мають більш темну і більш пухнасту шерсть.

Поширення

Цей вид є ендеміком Шрі-Ланки. Зустрічається як у гірській місцевості, так і в низинах. P. zeylonensis залежить від лісів, хоча терпить незначні зміни середовища проживання.

Поведінка

Цей вид деревний, веде нічний та самітницький спосіб життя. Раціон в основному складається з фруктів, ягід, а доповнюють його безхребетних, а також широкий спектр дрібних хребетних. Цей вид у значній мірі відповідальний за поширення насіння з пальми, Caryota urens, економічно важливої рослини, яка виробляє природно солодкий цукор. Хоча це деревний вид, він часто годуються на лісовому ґрунті або в підліску. Молодь, як правило, помічена в період з жовтня по листопад, припускаючи, що відтворення відбувається в кінці року.

Загрози та охорона

Головна загроза — вирубка лісів, оскільки великі території Шрі-Ланки очищаються від лісу, щоб звільнити місце для сільського господарства, лісової промисловості та урбанізації. У результаті цього, середовище існування P. zeylonensis стає фрагментованим, залишаючи невеликі ізольовані популяції.

Хоча не існує будь-яких конкретних заходів по збереженню цього виду на місці, деякі з місць проживання мають захист. Одним з оплотів цього виду є Синхараджський ліс, об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У культурі

Зображення мусанга золотистого є в 3-рупієвій монеті Шрі-Ланки й на поштовій марці.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.