Мухаммед ібн Авад бен Ладен

Мухаммед ібн Авад бен Ладен (араб. محمد بن عوض بن لادن; 1908 — 3 вересня 1967) саудівський мультимільйонер і підприємець, який займався переважно будівництвом. Він заснував компанію нині відому як Saudi Binladin Group і став найбагатшим саудівцем не з королівської сім'ї, давши початок найвпливовішій родині бен Ладен. Він був батьком Усами бен Ладена.

Мухаммед ібн Авад бен Ладен
араб. محمد بن عوض بن لادن
Народився 1908
Хадрамаут
Помер 3 вересня 1967(1967-09-03)
Саудівська Аравія
Країна  Ємен
Діяльність бізнесмен, підприємець
Знання мов арабська
Батько Awad bin Aboud bin Ladend[1]
Діти Осама бен Ладен, Салем бен Ладен, Бакр бен Ладен, Yeslam bin Ladind, Tarek bin Ladend, Salem bin Ladend[2] і Khaled bin Ladend[2]

Біографія

Мухаммед ібн Авад бен Ладен народився на узбережжі Хадрамаута в Південному Ємені в 1908 році в сім'ї Авада ібн Абуда ібн Ладена. Бідний і неосвічений Мухаммед перебрався в Тіхаму до Першої світової війни, спочатку працював вантажником в Джидді. У 1930 році він почав свій власний будівельний бізнес і, потрапивши в поле зору Ібн Сауда, першого короля Саудівської Аравії, врешті-решт домігся таких успіхів, що його сім'я стала відома як «найбагатша не королівська сім'я в Саудівській Аравії».

Фінансовий успіх Мухаммеда бен Ладена пояснювали діловим чуттям, вірністю королям Саудівської Аравії, надійності і готовністю запропонувати найнижчу ціну на будівельні контракти.

Будучи «королівським будівельником» Мухаммед ібн Ладен налагодив тісні стосунки з королівською родиною, зокрема з принцом Фейсалом. У 1964 році принц Фейсал скинув свого зведеного брата, короля Сауда, і почав відновлювати економіку після періоду марнотратства під час правління Сауда. Король Фейсал прийняв пропозицію Мухаммеда ібн Ладена про надання фінансової допомоги для підтримки національної економіки, і в якості нагороди він видав королівський указ, що віддавав всі майбутні будівельні проекти компанії бен Ладена. В результаті компанія бен Ладена накопичила активи, що перевищують 5 мільярдів доларів США. Мухаммед бен Ладен зробив свій первісний статок на виняткових правах з будівництва всіх мечетей та інших релігійних споруд в Саудівській Аравії і ряді інших арабських країн. До 1967 року Мухаммед ібн Ладен ніс виняткову відповідальність за реставрацію мечеті Ель-Акса в Єрусалимі[3].

Дружини і діти

Мухаммед бен Ладен став батьком 56 дітей від 22 дружин. Він ніколи не мав більше чотирьох дружин одночасно, розлучаючись зі старшими дружинами в міру необхідності. Це робилося, щоб дотримати обмеження, що накладається ісламом. На думку дружини Кармен Бенладен Мухаммед планував одружитися в 23-й раз в ніч своєї смерті і прямував туди, коли його літак зазнав аварії[4]. Матір'ю його найвідомішого сина Усами, була Хаміда аль-Аттас, яка народилася і виросла в Сирії, що стала 11-ю дружиною Мухаммеда.

Смерть

3 вересня 1967 року Мухаммед бен Ладен загинув, коли його літак Beechcraft зазнав аварії під час посадки в Умі, в Асірі, на південному заході Саудівської Аравії[5].

Примітки

  1. Geni.com — 2006. — 175000000 екз.
  2. Lundy D. R. The Peerage
  3. About Us. sbg.com.sa. Saudi Binladen Group. 2010. Архів оригіналу за 19 лютого 2011. Процитовано 25 ноября 2018.
  4. Bin Laden, Carmen (2005). Inside the Kingdom: My Life in Saudi Arabia. Hachette Book Group. с. 65–66. ISBN 0-446-61694-X.
  5. The Bin Ladens — Steve Coll (Penguin, 2008), pp. 118—120.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.