Міжнародний аеропорт Ель-Дорадо

Міжнародний аеропорт Ель-Дорадо (ісп. Aeropuerto Internacional El Dorado) (IATA: BOG, ICAO: SKBO) — аеропорт спільного базування, розташований за 15 кілометрів на захід від колумбійської столиці Боготи. Входить до списку перших п'ятдесяти аеропортів світу за такими показниками: пасажиропотік (третє місце в Латинській Америці з 25 009 483 пасажирами в 2013 році), вантажообіг (перше місце в Латинській Америці і 33-е в світі з об'ємом в 622 145 метричних тонн в 2013 році), число зльотів і посадок повітряних суден (друге місце в Латинській Америці і 45-е в світі з показником в 304 330 операцій в 2011 році).

Міжнародний аеропорт Ель-Дорадо
Aeropuerto Internacional El Dorado
ІАТА: BOG   ICAO: SKBO
Загальні дані
4°42′05″ пн. ш. 74°08′49″ зх. д.
Тип громадський
Оператор OPAIN S.A.
Обслуговує
Розташування
Богота
Capital Districtd[1]
Висота над р. м. 2 628 м / 8 361 фт
Вебсайт elnuevodorado.com
Злітно-посадкові смуги
Напрямок Довжина Тип поверхні (PCN)
м фт
13L/31R 3 800 12 467 асфальт
13R/31L 3 800 12 467 асфальт
Статистика (2008)
Кількість пасажирів 13,4 млн.
Грузообіг 578 тис. т
Число рейсів 248 816
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 6300736
Structurae 10061755
BOG
 Міжнародний аеропорт Ель-Дорадо у Вікісховищі

Ель-Дорадо — найбільший аеропорт Колумбії, на його частку припадає майже половина всіх злетів і посадок повітряних суден, що здійснюються в країні.

У 2015 році порт отримав нагороду рейтингової компанії Skytrax в номінації «Кращі співробітники аеропортів Південної Америки»[2].

Історія

Проект пасажирського терміналу аеропорту був розроблений на замовлення уряду генерала Густаво Рохаса Пінілья, зведення ж терміналу почалося в 1955 році. Будівля була здана в експлуатацію в кінці 1959, замінивши собою тимчасові споруди по обслуговуванню пасажирів і літаків. Новий комплекс складався з декількох рульових доріжок, місця для обслуговування лайнерів, паркувальних зон, залів для прибуття і відбуття пасажирів. На другому поверсі аеровокзалу розташовувався зал відправлення з ресторанами і бізнес залами. Третій поверх присвячувався головним чином під офіси авіакомпаній і інших сервісних служб аеропорту.

Четвертий і п'ятий поверхи терміналу займала адміністрація порту, на шостому розташовувалися співробітники місцевої метеостанції і аеронавігації аеропорту. Сьомий і восьмий поверхи займали служби забезпечення наземного руху (злітно-посадкової смуги, рульові доріжки) і повітряного руху відповідно. Дев'ятий поверх будівлі відводився під службу енергопостачання і, нарешті, на десятому поверсі знаходилася диспетчерські служби аеропорту.

До 1973 року міжнародний аеропорт Ель-Дорадо обслужив три мільйони чоловік і обробив майже п'ять мільйонів одиниць різних вантажів. У тому ж році був зареєстрований рекордний ріст пасажирів на внутрішніх і міжнародних напрямках аеропорту, що природним чином підняло питання про необхідність будівництва другої злітно-посадкової смуги. У 1981 році національний авіаперевізник Avianca добудував в аеропорту власний пасажирський термінал «Puente Aéreo» для обслуговування своїх високонавантажених маршрутів в Калі, Медельїн, Маямі і Нью-Йорк. Термінал відкрив сам президент Колумбії Хуліо Сесар Турбай. У 1990 році на третій поверх будівлі головного терміналу переїхав офіс управління цивільної авіації Колумбії. У тому ж році на території аеропорту були побудовані будівлі Центру досліджень повітроплавання і Національного центру аеронавігації. У 1998 році відбулося офіційне відкриття другої злітно-посадкової смуги аеропорту.

Головний хаб Avianca

10 грудня 1998 року флагманський перевізник Avianca офіційно відкрила свій головний хаб в міжнародному аеропорту Ель-Дорадо, запропонувавши до послуг пасажирів більше шести тисяч щотижневих регулярних рейсів. З того моменту і по теперішній час компанія здійснює як на власних рейсах, так і на код-шерингових маршрутах з авіакомпаніями-партнерами Delta Air Lines, Iberia, Air Canada, Lufthansa та Air France.

Порт працює в режимі повноцінного хаба Avianca, забезпечуючи прості стикування по внутрішніх маршрутах (такими, як МедельїнСан-Андрес), з внутрішніх на міжнародні напрямку (наприклад, з Калі в Лос-Анджелес), з міжнародних на внутрішні напрямки (наприклад, між Форт-Лодердейл і Баранкілья), між зовнішніми рейсами (наприклад, Париж Гуаякіль), а також між зовнішніми маршрутами по код-шерінгом такими, як Атланта Картахена (Delta Air Lines і Avianca).

Інфраструктура хаба полегшує стикування транзитним пасажирам, пропонуючи послуги окремих стійок реєстрації, автобуси між будівлями терміналів, а також виділену зону очікування для стикувальних міжнародних рейсів з метою уникнення проходження митного та імміграційного контролю в Колумбії.

Термінал Puente Aéreo

У 1981 році Avianca прийняла в експлуатацію будівлю власного пасажирського терміналу Puente Aéreo (рос. Аероміст). Спочатку авіакомпанією передбачалося обслуговування в її терміналі високонавантажених маршрутів в Калі, Медельїн, Маямі та Нью-Йорк, проте Avianca до 2005 року перенесла і всі свої внутрішні рейси, а міжнародні маршрути в Маямі і Нью-Йорк, навпаки, винесла назад в будівлю основного (загального) пасажирського терміналу.

У 2006 році на замовлення Avianca були проведені роботи з капітального ремонту «Puente Aéreo». При цьому, авіакомпанія взяла до уваги деяку невизначеність на той момент в подальшу долю аеровокзального комплексу — в якості одного з варіантів подальшого розвитку аеропорту розглядався проект зі знесення всіх терміналів (включаючи вантажні) і зведення на їх місці нової великої і сучасної будівлі вантажно-пасажирського терміналу. Тому виконані в 2006 році роботи носили характер тимчасових — дешевих, але ефективних. Так, наприклад, доріжки до літаків для пасажирів оброблені плиткою поверх колишніх рульових доріжок; пасажири при цьому, слідуючи пішки до літака, перетинали смуги руху автобусів, багажних візків та іншого перонного транспорту. Далі на гейті вони піднімалися по сходах алюмінієвої конструкції і заходили в літак. Подібні схеми були нормою в 1950-60-х роках на зорі розвитку комерційної авіації, проте в XXI столітті вони повністю застаріли.

Термінали

Зона відправлення міжнародних рейсів в терміналі 1
JetBlue на старій міжнародній злітній смузі

Станом на 2016 рік в міжнародному аеропорту Ель-Дорадо на завершальному етапі ведуться будівельні роботи зі зведення нової сучасної будівлі пасажирського Терміналу 1 (Т1). Конструкція термінала має форму літери «Н» і складається з двох головних конкорсів: міжнародного на північній стороні і внутрішнього на південній стороні. У міжнародному конкорсі є три великі зали підвищеної комфортності для клієнтів авіакомпаній LAN Airlines, Avianca та American Airlines, велика зона дьюті-фрі, пункт прокату автомобілів, квиткові каси, банкомати, телефони, камери схову і навіть невелике казино. На всій площі Т1 функціонує безкоштовний Wi-Fi.

Новий термінал має кілька зон реєстрації пасажирів, включаючи кіоски самостійної реєстрації, а також істотно збільшену в порівнянні з колишнім терміналом зону імміграційного контролю. Для власників біометричних паспортів і членів програми Global Entry встановлено окремі стійки прискореного передпольотного огляду на міжнародні рейси. Обидва конкорса обладнані численними ескалаторами, траволаторами і ліфтами. Термінал 1 експлуатує 32 виходу на посадку (гейти): 17 для внутрішніх рейсів, 10 для міжнародних напрямків та ще 5 працюють у віддаленому режимі.

Світлини

Примітки

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.