Міжнародні відносини Болівії

Болівія традиційно підтримує нормальні дипломатичні відносини з усіма державами земної півкулі, за винятком Чилі. Зовнішньополітичними відносинами займається Міністерство закордонних справ, очолюване канцлером Болівії Фернандо Хуанакуни Мамані, наступником Давида Чокехуанка Сеспедеса.

Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Болівії
Категорія • Інші країни

Огляд

Відносини з Чилі, напружені після поразки Болівії у війні на Тихому океані (1879-83) і втратою нею прибережній провінції Атакама, були розірвані з 1962 по 1975 рік у спорі про використання вод річки Лаука. Стосунки були відновлені в 1975 році, але знову перервані в 1978 році через нездатність двох країн досягти угоди, яка дозволила б прикордонний спір в Атакамі і яке могло б надати Болівії суверенний доступ до моря. У 1960-х роках відносини з Кубою були розірвані болівійської диктатурою після приходу Кастро до влади, але відновилися при адміністрації пас Эстенсоро в 1985 році, яка була обрана шляхом демократичних виборів.

Болівія проводить зовнішню політику з важкою економічною складовою. Болівія активізувала свою діяльність в рамках Організації Американських Держав (ОАД), групи Ріо і МЕРКОСУР, з якими вона підписала угоду про асоціацію в 1996 році. Болівія сприяє здійсненню своєї політики в галузі сталого розвитку та розширення прав і можливостей корінних народів.

Болівія є членом Організації Об'єднаних Націй і деяких її спеціалізованих установ та відповідних програм; ОАД; Андського співтовариства; Інтелсат; Руху неприєднання; Міжнародного парламентського союзу; латиноамериканської інтеграційної Асоціації АЛАДИ; Всесвітньої торговельної організації; Ріо-де-жанейрского договору; групи Ріо; МЕРКОСУР; Уругваю, Парагваю, Болівії (УРУПАБОЛ, відновлений у 1993 році). В результаті зустрічі на вищому рівні країн Північної і Південної Америки 1994 Болівія прийняла у себе в грудні 1996 року конференцію на вищому рівні країн півкулі зі сталого розвитку. У тому ж місяці Болівія також організувала саміт перших леді країн півкулі.

Болівія також є членом Міжнародного кримінального суду, який уклав двосторонню угоду про імунітет для захисту Збройних Сил Сполучених Штатів (як це передбачено у статті 98).

Участь Організації Об'єднаних Націй

Болівія часто бере участь в роботі організації Об'єднаних Націй. У листопаді 2008 року болівійський контингент миротворчих сил ООН під час місії Організації Об'єднаних Націй зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго був передислокований в безпечне місце, оскільки принаймні ще одне регіональне держава також проводила огляд безпеки своєї власної місії. У країні був загін з 130 солдатів, який працював в Букаву, але був переміщений в район Гома. В даний час Болівія є непостійним членом Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, термін повноважень якого закінчується в 2018 році. Будучи членом Ради Безпеки, Болівія різко критикувала рішення президента Сполучених Штатів Дональда Трампа перенести посольство Сполучених Штатів в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму, і закликала провести відкрите засідання Ради Безпеки, щоб відреагувати на це рішення. Болівійська делегація також приєдналася до Росії в голосуванні проти відновлення Спільного механізму розслідування ОЗХО-ООН в Сирії, пославшись на технічні проблеми, пов'язані з цим механізмом.

Міжнародні спори

Болівія хотіла бути суверенною до південної частини Тихого океану з тих пір, як район Атаками був втрачений для Чилі в 1884 році; спір з Чилі з приводу прав на воду Ріо-Лаука.

З моменту вступу Карлоса Месы на пост президента Болівія висуває свої вимоги про створення коридору в Тихий океан. У березні 2004 року Меса оголосила, що уряд проведе ряд публічних мітингів по всій країні і в посольствах Болівії за кордоном в пам'ять про загиблих у війні на Тихому океані і закличе Чилі надати Болівії морське узбережжя. Меса зробив цю вимогу наріжним каменем політики своєї адміністрації.

Чинний президент, домагається переобрання на четвертий термін, дотримується жорсткої позиції з цього питання, символічне значення якої підкреслюється тим фактом, що Болівія також як і раніше має військово-морським флотом, незважаючи на те, що в даний час вона не має виходу до моря. У жовтні 2018 року Міжнародний суд виніс рішення проти Болівії у справі, яке визначило б, може Болівія змусити Чилі вести переговори про доступ до моря. Однак Міжнародний суд заявив, що співпраця бажана для того, щоб можна було знайти прийнятні рішення.

Незаконні наркотичні засоби

Болівія займає третє місце в світі за площею культивування коки (після Перу і Колумбії) з площею культивування 218 км² в 1999 році, що на 45 % менше загального обсягу культивування коки порівняно з рівнем 1998 року; проміжні продукти кока і кокаїн експортуються в Колумбію, Бразилію, Аргентину і Чилі або через них в Сполучені Штати і інші міжнародні ринки наркотиків; програма альтернативних культур спрямована на скорочення масштабів незаконного культивування коки.

Африка

Країна Початок Офіційних відносин Примітки
 Єгипет
 Екваторіальна Гвінея

У листопаді 2017 року, президент Теодоро Обіанг Нгема Мбасого з побував з офіційним візитом в Болівії.

 Південна Африка
  • Болівія підтримує почесне консульство в Йоганнесбурзі.
  • Південна Африка має акредитацію в Болівії зі свого посольства в Лімі, Перу.

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.