Мікрорайон (Мелітополь)
Мікрорайон — традиційна назва району багатоповерхової забудови на північ від центру Мелітополя, вздовж проспекту 50-річчя Перемоги.
Координати | 46°52′10″ пн. ш. 35°22′45″ сх. д. |
---|
Географічне положення
Центральними вулицями мікрорайону є проспект 50-річчя Перемоги, бульвар 30-річчя Перемоги, вулиці Ломоносова і Гризодубової. На північний схід від мікрорайону розташований лісопарк. З інших сторін від мікрорайону знаходиться приватний сектор: Червона Гірка на південному сході, Кізіяр на заході і район вулиці Чкалова на півночі. У 500 метрах на південь від мікрорайону проспект 50-річчя Перемоги переходить у проспект Богдана Хмельницького і починається центр міста[1].
Історія
Будівництво мікрорайону було розпочато в кінці 1960-х років. Так рішення про прокладання проектної вулиці на місці проспекту 50-річчя Перемоги було прийнято в 1966 році. У первинному проекті вулиці мікрорайону, паралельні проспекту 50-річчя Перемоги, називалися Поздовжніми (3-я Поздовжня — нинішня вулиця Казарцева, 4-а Поздовжня — проспект 50-річчя Перемоги), перпендикулярні проспекту 50-річчя Перемоги — Поперечними (2-а Поперечна — вулиця Гризодубової, 3-я Поперечна — бульвар 30-річчя Перемоги). За проспектом 50-річчя Перемоги тимчасова назва, 4-а Поздовжня, зберігалася до 1995 року[2].
Освіта
Промислово-економічний коледж
Розташований за адресою просп. 50-річчя Перемоги, 19. Веде підготовку молодших спеціалістів за машинобудівними та економічними спеціальностями[3].
Розпочав роботу в 1954 році як машинобудівний технікум[4].
У 1974 році змінив спрямованість і назву на автомоторний. На початку 2000-х технікум почав готувати бухгалтерів і фінансистів, а з часом змінив і назву, ставши промислово-економічним технікумом.
Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти
Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти (МБЦ ПТО) розташований за адресою бульв. 30-річчя Перемоги, 28. Колишня назва "Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти"; ще раніше - ПТУ №24. Веде підготовку за будівельними спеціальностями (маляр, штукатур, плиточник, муляр, зварювальник, монтажник)[5]. Учні центру успішно виступають на міських змаганнях з баскетболу, шахів і, особливо, пауерліфтингу[6]. У 2007 році на базі спорткомплексу МБЦ ПТО пройшов чемпіонат України з пауерліфтингу та жиму лежачи[7]. У 2017 до складу центру приєднався "Мелітопольський професійний ліцей залізничного транспорту" ( тепер МБЦ ПТО (Залізничний корпус)).
Школа № 14
Школа розташована за адресою вул. Гризодубової, 49. У школі 832 учні, 31 клас і 82 співробітника. Мова навчання українська, профіль інформаційно-технологічний та правовий[8]. Школа домагається високих результатів на предметних олімпіадах[9] школярів і міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру»[10].
Школа № 15
Знаходиться за адресою вул. Гризодубової, 54. У школі 812 учнів, 28 класів і 87 співробітників. Мова викладання українська, профіль правовий та екологічний[11]. Заснована в 1974 році[12]. Школа отримала комп'ютерний клас однією з перших у місті. До 2011 року ці комп'ютери застаріли, і школа отримала новий комп'ютерний клас у подарунок від компанії Kyivstar[13]. З 2007 року школа є експериментальним навчальним закладом з впровадження валеологічних програм і сприяння здоров'ю учнів[14]. У 2012 році школа стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Школа сприяння здоров'ю»[15]. Щоліта на базі школи організовується дитячий оздоровчий табір.
Дитячі садки
- № 38 «Попелюшка» — б-р 30 років Перемоги, 20а
- № 40 «Калинонька» — вул. Гризодубової, 53
- № 44 «Веселка» — вул. Брів-Ла-Гайард, 17
- № 99 «Зірочка» — вул. Гризодубової, 37А
Транспорт
По проспекту 50-річчя Перемоги, бульвару 30-річчя Перемоги, вулицях Ломоносова, Гризодубової та Брів-ла-Гайард прокладені автобусні маршрути. По території мікрорайону проходять маршрути 1, 1А, 7, 11, 11А, 12, 14, 15, 16А, 17, 20, 22, 23, 24, 24А, 27, 27А, 28, 29, 34, 36 — більше половини автобусних маршрутів міста[16]. По вулиці Ломоносова проходить автодорога М-18 міжнародного значення.
Охорона здоров'я
На вулиці Брів-ла-Гайард знаходиться Мелітопольська районна лікарня.
Парки
Поруч з мікрорайоном знаходиться фруктовий сад Корвацького. За ним починається лісопарк, бигдиг тягнеться до межі міста.
Торгівля
На проспекті 50-річчя Перемоги знаходиться Ризький ринок.
Примітки
- Карта Мелітополя на сайті «Наш Мелитополь». Перевірено 31.01.2015
- Н. В. Крылов, «Улицы Мелитополя. Историко-географический словарь».
- Мелитопольский государственный промышленно-экономический техникум на сайте osvita.com.ua.
- «Промышленно-экономическому техникуму - 55!», «Мелитопольские ведомости».
- Профессионально-техническое училище №24 на сайті osvita.com.ua.
- «Шахматисты МГПЭТ доказали, что они - сильнейшие», «В атакующем стиле», «Сборной СК ПТУ-24 по пауэрлифтингу не было равных на чемпионате Запорожской области», замітки в «Мелітопольських відомостях».
- Из Мелитополя - к Шварценеггеру
- Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14 на сайті Інформаційної системи управління освітою України. Перевірено 01.02.2015.
- «Мелитопольская гимназия № 5 - лидер областного этапа ученических олимпиад», «Подведены итоги городского этапа олимпиад среди школьников», замітки в «Мелітопольских відомостях».
- «Подведены итоги Международного математического конкурса для школьников „Кенгуру“»,«Международный математический конкурс „Кенгуру“ подводит итоги», «В Мелитополе стартует новый этап Международного математического конкурса „Кенгуру“», замітки в «Мелітопольських відомостях».
- Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 на сайті Інформаційної системи управління освітою України.
- Визитка школы на ЗапоВики.
- «Kyivstar подарил школе компьютерный класс», «Мелітопольські відомості».
- «В рамках проекта развития национальной сети школ содействию здоровью учащихся Мелитопольская школа №15 еще с 2007 года является экспериментальным учебным заведением по внедрению валеологических программ»,«Современное образование должно базироваться не только на духовном, но и на физическом уровне», статті на сайті телекомпанії «МТВ-плюс».
- «Мелитопольская школа стала победителем всеукраинского конкурса», замітка в «Мелітопольських відомостях»; «Городское образование развивается»[недоступне посилання з квітня 2019], стаття в газеті «Новий день».
- «Мелитополь. Горожанам предлагается обсудить маршрутную сеть», стаття в «Мелітопольських відомостях»