Містечко Віденського економічного університету

Містечко Віденського економічного університету (нім. Campus WU) — університетське містечко, частина міста з будівлями Віденського економічного університету в районі Леопольдштадту. Розміщене недалеко від центру міста у південно-західній частині колишньої світової виставки та пізніше виставкового центру, на північному краю відпочинкової зони віденського Пратера. Складається з 6-ти будівель.

«Молоді волонтери». 2016
Містечко Віденського економічного університету
нім. Campus WU
Бібліотечно-навчальний центр (корпус LC)
48°12′50″ пн. ш. 16°24′29″ сх. д.
Назва латиною Campus WU
Тип кампус
Країна  Австрія
Розташування Відень
Леопольдштадт
Засновано 4 жовтня 2013
Студентів 25000
(розрахований на 30000)
Складається з WU Vienna, Library and Learning Centerd, WU Vienna, Teaching Center and Departments 1d, WU Vienna, Departments 2 and Students Centerd, WU Vienna, Departments 3 and Administrationd, WU Vienna, Departments 4d і WU Vienna, Executive Academy (Building)d
Адреса площа Центр світової торгівлі,
1020, Відень, Австрія
Сайт wu.ac.at/universitaet/campus
 Містечко Віденського економічного університету у Вікісховищі

Історія

Постанова про будівництво містечка Віденського економічного університету була ухвалена 1 жовтня 2007 року. В червні 2008 року розпочався міжнародний конкурс архітектурних проєктів і 16 грудня 2008 року були оголошені його переможці.

Бібліотечно-навчальний центр

Загальне планування містечка було доручене архітекторам віденського архітектурного бюро «BUSarchitektur» під керівництвом Лаури Шпінадель, а п’ять інших переможців були нагороджені за проєкти окремих корпусів.

Церемонія початку будівництва відбулася 23 жовтня 2009 року, а земляні роботи розпочалися в лютому 2010 року. Урочисте відкриття містечка відбулося 4 жовтня 2013 року. Вартість проєкту склала 492 мільйони євро.

Загальний проєкт містечка

Лекційний центр, їдальня
та будівлі факультетів

Комплекс є архітектурно еклектичним, оскільки стилі окремих будівель відрізняються один від одного та їх проєктували різні архітектурні фірми.[1] Містечко складається з 6 будівель:

  • бібліотека і навчальний центр — фірма «ZahaHadid»;
  • лекційний центр, їдальня та будівлі факультетів — «BUSarchitektur»;
  • зовнішні постачальники послуг та будівлі факультетів — майстерня «HitoshiAbe»;
  • будівлі факультетів і спеціалізовані бібліотеки — «CRABstudio»;
  • адміністрація — «NO.MADArquitectos»;
  • будівлі факультетів — «EstudioCarmePinós».

Містечко університету розраховане на 30 тисяч студентів. Площа ділянки містечка становить 90 000 м², з них 35 000 м² — забудовані площі, довжиною близько 560 м і шириною від 150 до 210 м. Загальна площа підлог всіх будівель становить близько 140 000 м². На 55 000 м² відкритих для громадськості місць посаджені 232 дерева, є 9 900 м² кущів та квітів, 1659 м² газонів, 720 м велосипедних доріжок, 982 велосипедні паркувальні місця та дев'ять питних фонтанів.

Усі будівлі університетського містечка побудовані на максимально енергоефективних принципах пасивного будинку і відповідають суворим нормам енергоефективності екологічного будівництва. 70% енергії, необхідної для опалення та охолодження, виробляється з використанням геотермальної енергії. Містечко опалюється тепловими помпами, під'єднання до централізованого опалення потрібне лише для пікових навантажень та для споживачів високих температур. Тоді як для поліпшення літнього комфорту — охолодження повітря — використовуються ґрунтові води.[2][3]

Крім офісів, приміщень для навчання та бібліотеки, на території містечка є книгарні, їдальні, пекарні, супермаркети, дитячі садки та спортивні центри. Крім того, є майданчики, які можна взяти в оренду для проведення різних заходів.

Найближчі станції віденського метрополітену «Кріо» та «Пратер-виставка».

Університетські корпуси

У центрі містечка розміщений архітектурний шедевр — корпус LC, це бібліотека та навчальний центр університету, побудований архітектурним бюро Захи Хадід у футуристичному стилі. Просторий атрій та інтер’єр бібліотеки та навчального центру нагадує про науково-фантастичні фільми та космічні кораблі. [4]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.