Наконечний Іван Максимович

Іван Максимович Наконечний
Псевдо Ivan Nakonechnyj 
Народився 18 жовтня 1931(1931-10-18)
Київ, Українська СРР, СРСР
Помер 7 березня 2014(2014-03-07) (82 роки)
Київ, Україна
Поховання Лісове кладовище
Громадянство  Україна
Національність українець
Відомий завдяки Герой Майдану, Герой України
Батько Максим Наконечний
Родичі син
Нагороди
Медаль «За жертовність і любов до України»

Іван Максимович Наконечний (18 жовтня 1931, Київ, УРСР 7 березня 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Найстарший[1] загиблий Небесної сотні, помер в лікарні після травм не сумісних з життям. Герой України. Офіцер ВМС СРСР.

Біографія

Офіцер ВМС СРСР у відставці.

З 1982 року він жив із сім'єю в Києві.

Два роки тому поховав дружину, уродженку Санкт-Петербурга, якій вдалось пережити блокадну зиму.

На Майдані

Був присутній на Майдані від часу розгону студентів 30 листопада 2013 року. Після розгону студентів у листопаді 2013 року він щодня був на Майдані і підтримував народ України! Це у 82 роки!

Посвідчення захисника Майдану — номер 91587 від 8 січня 2014 року. Родичі вмовляли його не ходити на Майдан в такому віці. У відповідь вони чули, що він давав військову присягу — захищати свій народ. Іван знав, на яку небезпеку наражає себе, тому заздалегідь поклав до кишені паспорт і аркуш паперу з контактами родичів. Їх знайшли в кишенях загиблого.

Помер Іван в одній із київських лікарень від ран, отриманих під час сутичок 19 лютого на вулиці Інститутській. Важкі травми голови і шийного відділу хребта спричинили кому, внаслідок чого до тями Іван Наконечний так і не прийшов. Швидка привезла його до Інституту нейрохірургії і професор, який робив йому операцію, припустив, що удар міг бути нанесений важким металевим предметом.

Син Івана мешкає у Санкт-Петербурзі, на батьківщині своєї матері. Він був повідомлений про загибель батька, але відмовився його ховати або ж попрощатися з батьком. «У вас там багато бандерівців. Мені страшно туди їхати», — сказав син загиблого героя Небесної сотні.[2]

Вшанування пам'яті

Меморіальна дошка на будинку, в якому жив І. М. Наконечний
  • В Києві на стіні будинку по вулиці Лісківській, 28, в якому жив І. М. Наконечний, встановлено меморіальну дошку.

Нагороди

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.