Наскельне мистецтво Сахари

Наскельне мистецтво Сахари — серія доісторичних малюнків, вибитих або намальованих на природних скелях у центральній частині пустелі Сахара. Усього налічується близько 3000 таких пам'ятнок, від масиву Тібесті до Ахаггарських гір.

Печерні малюнки епохи неоліту у Тассілін-Адджер
Наскельне зображення слона у регіоні Тадрарт-Акакус, Лівія. Зображення дозволяє судити про драматичні кліматичні зміни у регіоні.
Наскельне зображення лежачої антилопи або газелі. Тін-Тагірт, Тассілін-Адджер
Неолітичні зображення у Джельфі.
Кеф-ель-Ахалая (південний Оран), великий буйвіл.

Археологічні регіони

Нижче наведено далеко не вичерпний список найбільших археологічних регіонів Сахари, де виявлені доісторичні наскельні малюнки:

Наскельні малюнки, виявлені у Тассілін-Адджері, на північ від Таманрассета в Алжирі, а також у ряді інших місць, зображують активне життя Північної Африки у період 8000 — 4000 роки до н. е., тобто у період мезоліта. Частина гравюр була виконана носіями капсійської культури епохи неоліта (3000 — 1900 роки до н. е.), коли Сахара являла собою савану, де мешкали африканський буйвіл, слон, носоріг і гіпопотам, тварини, що нині мешкають значно південніше. Зображення дуже докладно передають особливості життя у той період.

Дослідженням наскельного мистецтва Сахари займається Сахарська асоціація археологічних досліджень (Saharan Archaeological Research Association (SARA)).

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.