Наукоград

Наукогра́д місто з високим науково-технічним потенціалом та надвисокою концентрацією науково-дослідних установок, часто формується на базі наукового центру. Застосовується для позначення наукових містечок технополісів — на території колишнього Радянського Союзу. Деякі з цих міст були збудовані спеціально в наукових цілях радянським урядом. Частина з цих міст були секретними і входили до складу великої системи закритих міст СРСР.

На сьогоднішній день наукогради є на території Російської Федерації — близько 70 міст, з яких близько 30 розташовані поблизу Москви. Закритих міст серед них небагато — зараз в Росії залишилось лише 10 ядерних міст, де досі займаються роботою над військовим комплексом країни.

Першим містом, що отримало в 2000 році статус наукограда був Обнінськ — місто із великою кількістю ядерних дослідницьких установок, а також установок для дослідження матеріалів, метрологічних та медичних досліджень. За ним статус наукограда отримали Дубна, Корольов, Кольцово, а згодом Реутов і Фрязіно.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.