Сколково (інноваційний центр)

Інноваційний центр «Сколково» (у 2010-2011 рр. часто описувався як «Російська Кремнієва долина») — діючий у Москві сучасний науково-технологічний інноваційний комплекс з розробки та комерціалізації нових технологій, перший в пострадянський час в Росії будується «з нуля» наукоград, а також територія (окремий майданчик), що представляє собою протуберанець за МКАД, і міський мікрорайон Москви.

Сколково
Загальна інформація
55°41′51″ пн. ш. 37°21′28″ сх. д.
Країна  Росія[1]
Адмінодиниця Одинцовський район
Засновано 2010
Площа 6,18 квадратний кілометр
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
Карта
Сколково
Сколково (Росія)
 Сколково у Вікісховищі
Перші будівлі центру

У комплексі забезпечуються особливі економічні умови для компаній, що працюють в пріоритетних галузях модернізації економіки Росії: телекомунікації та космос, біомедичні технології, енергійно ефективність, інформаційні технології, а також ядерні технології[2]

Опис

На території площею близько 400 га (4 км²) у Можайському районі Західного адміністративного округу Москви до 2020 року будуть проживати, згідно з проектом, приблизно 15 тис. осіб, ще 7 тис. мають щодня приїжджати в інноваційний центр на роботу[3].

Наукоград обмежений Московською кільцевою автодорогою, Мінським та Сколковським шосе.

Комплекс спочатку розташовувався на території міського поселення Новоіванівського поблизу села Сколково у східній частині Одинцовського району Московської області, на захід від МКАД на Сколковському шосе. Територія «Сколково» увійшла до складу Москви (Можайський район) з 1 липня 2012 року в рамках масштабного розширення її території до т. н. Великої Москви.

Хронологія

У досвіді Росії ініціатива «Кремнієвої долини в Сколково» перегукується з аналогічною ініціативою 1928 року — «Детройт в Іжорі»[4].

У березні 2010 року Вексельберг заявив про необхідність розробки спеціального правового порядку в Сколково і наголосив на необхідності надання податкових канікул на 5-7 років[5].

16 жовтня 2015 Держдума Росії дала згоду на арешт Іллі Пономарьова, обвинуваченого в пособництві у розтраті фонду «Сколково»[6].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.