Нафтова промисловість
Нафтова промисловість — галузь важкої індустрії, що включає розвідку нафтових і нафтогазових родовищ, буріння свердловин, видобуток нафти і попутного газу, трубопровідний транспорт нафти[1].
![](../I/ShellMartinez-refi.jpg.webp)
![](../I/Galicja1881.jpg.webp)
Історія
За сприяння Радянського Союзу в соціалістичних країнах — членах РЕВ споруджено понад 33 нафтопереробні і нафтохімічні підприємства, зокрема Бургаський нафтопереробний завод (Болгарія), Дунайський завод (Угорщина), завод у Плоцьку (Польща) та інші. Серед капіталістичних країн найпотужніші нафтопереробні підприємства мають США, Японія, Італія, Франція, ФРН, Велика Британія. Зросли потужності нафтопереробної промисловості у багатьох країнах, що розвиваються,— Ірані, Бахрейні, Мексиці, Аргентині, Венесуелі, на Антильських о-вах, у Тринідаді і Тобаго, Індонезії. Заново організовано нафтопереробну промисловість у Кувейті, Саудівській Аравії, Нігерії.
Нафтовидобування
Транспортування нафти
Нафтопереробка
Див. також
Примітки
- Нафтова промисловість // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.