Нафтогаз Цифрові Технології

Нафтогаз Цифрові Технології (англ. Naftogaz Digital Technologies) – ІТ-компанія, що надає послуги з інформаційного консультування, розробки програмних продуктів та централізованого надання інформаційно-технологічних сервісів для компаній групи Нафтогаз [1].

ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології»
Галузь ІТ, нафтогазова промисловість
Засновано 21 червня 2018 року
Засновник(и) НАК «Нафтогаз України»
Штаб-квартира 01001, Україна, Київ, пл. Спортивна, 1А
Ключові особи Квашніна Марина Володимирівна
Продукція інформаційні технології
Співробітники більше 200

Перший в українському держсекторі внутрішній сервісний ІТ-центр [2].

ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» входить до складу групи компаній Нафтогаз [3].

Історія

Нафтогаз Цифрові Технології створена 21 червня 2018 року [4]. Засновником та єдиним учасником  компанії є НАК «Нафтогаз України», яке володіє часткою в розмірі 100% статутного капіталу товариства.

Із травня 2019 року директором компанії є Марина Квашніна.

Проекти

Нафтогаз Цифрові Технології є партнером цифрової трансформації Нафтогазу [5].

У портфелі проектів компанії:

  • впровадження рішень SAP SE (SAP S/4HANA та SAP BPC)

Під час впровадження продуктів SAP, компанія першою в Україні перейшла на використання спеціалізованого хмарного сервісу замість купівлі фізичних серверів [6].

У жовтні 2018 року ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» провів закупівлю послуги хмари для розміщення промислової платформи SAP з умовою, що переможець повинен пройти сертифікацію SAP Certified Provider of Cloud and Infrastructure Operations. Складнощі додавало те, що це досить рідкісна вимога, адже в світі всього трохи більше 200 таких провайдерів, з яких, наприклад, в Німеччині - 36, а в США - 22. У деяких же країнах, наприклад, Польщі, таких хмар взагалі немає. Завдяки співпраці групи компаній Нафтогаз і комерційного провайдера, в цьому списку з'явилася Україна

Налаштування цифрового ядра SAP S/4HANA у дочірній компанії Нафтогазу – Нафтогазбезпеці зайняло рекордні три місяці [7].

Наразі вся діяльність НАК «Нафтогаз України» — від закупівель та збуту до управлінського й бугалтерського обліку — проходить у цифровому форматі, а згодом – буде в єдиній системі [8].

Якщо раніше щокварталу компанії Групи подавали десятки форм з тисячами рядками фінансової звітності в Excel, то зараз нова система SAP BPC завантажує ці форми автоматично [9].


  • впровадження системи торгівлі енергоносіями та управління ризиками Energy Trading & Risk Management (ETRM) від компанії Hitachi [10].

Якщо до впровадження системи для погодження контрактів на продаж та купівлю газу потрібно було близько 20 підписів та кілька днів, наразі цей процес максимально автоматизований та займає 15-20 хвилин [11].


  • впровадження платформи для автоматизації бізнес-процесів BPMS (Business Process Management System, управління бізнес-процесами). Вона дозволить підвищити операційну ефективність Нафтогазу та спростити роботу працівників. Перші проекти вже реалізували для юридичного департаменту НАК «Нафтогаз України» [2].


  • управління підбором і розвитком персоналу TMS (Talent Management System, система управління талантами) – система, яка впроваджується для покращення ефективності управління, розвитку та підтримки корпоративної культури і надання працівникам нових можливостей для професійного та кар’єрного росту [12]. Такі рішення запроваджують чимало лідерів ринку, серед яких Visa, Nikon, Nissan, BNP Paribas, Philips [13].. Нафтогаз – перша державна компанія в Україні, яка обрала цей підхід до роботи в сфері управління персоналом [14].

Постачальником TMS став один із світових лідерів в сегменті TMS — компанія Cornerstone OnDemand [15].


  • впровадження Office 365 від Microsoft для працівників НАК «Нафтогаз України» [16]. У планах — перевести на «хмарне» робоче місце всі компанії групи Нафтогаз.

Головна мета інтеграції – забезпечення співробітників сучасними робочими місцями для підвищення ефективності персоналу та автоматизації взаємодії підрозділів. Хмарні сервіси підвищують рівень кібербезпеки та сприяють цифровій трансформації всього підприємства [17].

Офіси

Нафтогаз Цифрові Технології є резидентом мережі креативних бізнес-просторів Creative States. Головний офіс компанії розташований у центрі Києва, на 29-му поверсі бізнес-центру Gulliver (вежа А) на локації Creative State of Gulliver [18].

Примітки

  1. Інформація про Нафтогаз Цифрові Технології на Google-картах
  2. Як зробити з державного підприємства технологічну компанію
  3. Нафтогаз Цифрові Технології на dou.ua
  4. Інформація про ТОВ "Нафтогаз Цифрові Технології" на сайті Opendatabot
  5. «Нафтогаз» робить ставку на комплексну цифрову трансформацію на базі рішень SAP
  6. З різновідних елементів в єдину ІТ-систему — Марина Квашніна, Нафтогаз
  7. Група Нафтогаз продовжує автоматизувати бізнес-процеси для виходу на ІРО
  8. Група Нафтогаз здійснює комплексну цифрову трансформацію для забезпечення прозорості бізнесу та підвищення капіталізації
  9. Офіційна сторінка Нафтогазу у Facebook
  10. From days to minutes: Naftogaz achieves faster, greener, digitalized energy trading with Hitachi ABB Power Grids
  11. Термін узгодження контракту скорочено до 15 хвилин: Нафтогаз запровадив систему ETRM
  12. Ми поставили амбітну ціль — стати центром компетенцій в галузі
  13. Підсумки діджиталізації Нафтогазу у 2020-му році
  14. Нафтогаз Цифрові Технології. Підсумки роботи в 2020му році
  15. Діджиталізація Нафтогазу: нові можливості для росту працівників
  16. Нафтогаз України переходить на хмарний сервіс Microsoft 365
  17. Ukraine’s Naftogaz powers up collaboration and security with Microsoft 365
  18. Нафтогаз Цифрові Технології на Google-картах

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.