Національна академія дизайну

Національна академія дизайну, нині Національна академія (англ. National Academy of Design, The National Academy) — об'єднання американських художників, що знаходиться в Нью-Йорку. Має також свою художню школу й музей мистецтв.

Національна академія дизайну
Будівля, в якій розміщувалася Академія в 1863-1865 роках
Тип художня академія
виставка
Засновано 1826
Країна  США
Штаб-квартира Нью-Йорк
40°47′02″ пн. ш. 73°57′32″ зх. д.
Дохід 3 032 677 $
Вебсайт nationalacademy.org

 Національна академія дизайну у Вікісховищі

Історія

Сучасна будівля Академії

Академія дизайну була заснована в 1825 році винахідником Семюелем Морзе й художниками Ашером Дюраном та Томасом Коулом з метою розвивати образотворче мистецтво в США шляхом поліпшення його викладання і надання виставкових можливостей художникам. У музеї Академії нині зберігається понад 5 тисяч творів мистецтва із зібрання американського живопису й скульптури XIX та XX століть.

Протягом всього періоду свого існування Академія розміщувалася в різних приміщеннях. У 1863—1965 роках це була будівля в готичному стилі, що копіювала Палац дожів у Венеції. У наш час Академія знаходиться в колишньому будинку скульпторів Анни Гантінгтон і Арчера Гантінгтона на П'ятій авеню Нью-Йорка.

Прийняття в члени Академії здійснюється не за заявами бажаючих, а за рекомендацією художників, що вже є членами Академії.

У музеї Національної академії дизайну зараз знаходиться більше 8 тисяч картин, скульптур та інших творів мистецтва, які представляють усі жанри й напрямки американського мистецтва XIX та XX століть. Більшість експонатів подаровані новими членами Академії, які таким чином поповнюють колекцію.

Протягом 190 років членами Національної академії стали понад 2 тисяч осіб, серед яких: Бей Юймін, Альберт Бірштадт, Фредерік Едвін Черч, Томас Ікінс, Вільям Ауербах-Леві, Джон Сінгер Сарджент, Френк Ллойд Райт, Роберт Раушенберг, Джон Фальконер, Елен Франкенталер, Френк Гері, Вінслов Гомер, Джаспер Джонс, Ендрю Ваєт та багато інших.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.