Національний музей Аль-Айна

Національний музей Аль-Айна — найстаріший музей ОАЕ, краєзнавчий та археологічний музей.

Національний музей Аль-Айна
англ. Al Ain National Museum
Центральний вхід до музею
24°12′57″ пн. ш. 55°46′26″ сх. д.
Тип краєзнавчий, археологічний
Країна  ОАЕ
Розташування Аль-Айн, Об'єднані Арабські Емірати
Засновано 7 квітня 1969
Відкрито 6 серпня 1969
Режим роботи 8-30 - 19-30
(окрім суботи 15-00 - 19-30, понеділок - вихідний)
Вартість 3 дирхами ОАЕ (2018)

Історія

В ході археологічних розкопок у місті Абу-Дабі в кінці 1950-х років данська експедиція виявила поселення бронзової доби на острові Умм-аль-Нар. Влада емірату Абу-Дабі вирішила створити музей, який би зберігав знайдені артефакти. У середині 1960-х років данські дослідники перемістилися до Аль-Айну, де була виявлена велика кількість подібних до Умм-аль-Нару могильників.

Національний музей було засновано в квітні 1969 року в Абу-Дабі, а відкрито вже в серпні того ж року. Тимчасово музей розмістився в одному з приміщень Старого форту. Експозиція містила макети човнів та кораблів, інструменти ловців перлів, археологічні знахідки з Умм-аль-Нару, старовинну зброю, інформацію щодо нафтової промисловості, історичного побуту мешканців Абу-Дабі.

Археологічні розкопки поблизу Аль-Айна збільшувалися та надходили все нові артефакти. Через це було вирішено перенести Національний музей до Аль-Айна. Для розміщення музею шукали історичну місцевість з певною цікавинкою. Зупинилися на будівлі Форту шейха Султана ібн Заїда, або Східного форту, побудованого 1907 чи 1910 року[1]. У квітні 1970 року було розпочато будівництво споруди музею, а 2 листопада 1971 року Національний музей було офіційно відкрито.

У 1974 до наявних двох крил будівлі було добудовано ще два.

У 2012 році було розпочато будівництво другого приміщення для музею.[2]

Експозиція

Глиняний посуд з археологічних розкопок

Національний музей має у складі 3 окремі експозиції:

  • Археологія
  • Етнографія
  • Дари

У підрозділі археології знаходиться експозиція артефактів, виявлених під час розкопок поблизу Аль-Айна та в інших місцях ОАЕ.[3]

У відділі дарів знаходяться подарунки, отримані шейхом Заїдом бін Султаном та іншими високопосадовцями ОАЕ. Зокрема там демонструється шматок місячного ґрунту, що його доставив на Землю екіпаж космічного корабля «Аполлон-17».[3]

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.