Національний парк Фіордленд

Національний парк Фіордленд (англ. Fiordland National Park) — найбільший національний парк Нової Зеландії.

Національний парк Фіордланд
Категорія МСОПII (Національний парк)
45°25′00″ пд. ш. 167°43′01″ сх. д.
Розташування: Саутленд
Площа: 12500 км³
Заснований: 1952
Керівна
організація:
Департамент охорони природи
Вебсторінка: doc.govt.nz/parks-and-recreation/places-to-go/fiordland/places/fiordland-national-park/
Країна  Нова Зеландія
Країна:  Нова Зеландія

 Національний парк Фіордленд у Вікісховищі
Ліс поблизу озера Те-Анау
Двоє з 250 збережених на Землі такахе

Географія

Національний парк Фіордленд, площею понад 12 500 км², займає більшу частину Фіордленда, у гірській південно-західній частині Південного острова. Фіордленд зі своєї західної частини порізаний фіордами Тасманового моря, а зі сходу обмежений численними озерами. Озера, що розташовані на території Фіордленда (наприклад, озеро поурі), — найглибші в Новій Зеландії та найбільші за площею на Південному острові. Гори в цій частині Нової Зеландії досягають висоти в 2746 метрів. Є кілька мальовничих водоспадів, наприклад Сатерленд, Браун, Стерлінг та Боуен.

Разом з національними парками Вестленд, Маунт-Кук та Маунт-Аспайрінґ національний парк Фіордленд утворює зону Всесвітньої спадщини Те-Вахіпоунаму. Національний парк Фіордленд був створений в 1952 році та до сьогоднішніх днів є одним із найбільш важкодоступних районів Нової Зеландії. В 1990 року він включається в список Всесвітнього спадщини ЮНЕСКО.

Клімат

Західні схили гірських хребтів Фіордленда відносяться до одних з найвологіших регіонів на планеті. Клімат в заповіднику — різко океанічний. Температура взимку (в липні) становить приблизно 5 °C, влітку (в січні) — близько 23 °C. Схили гір покриті вологими тропічними лісами (сельва). Протягом 200 днів в році тут йдуть дощі, рівномірно випадаючи протягом року. У зв'язку з численними та тривалими опадами на морській поверхні під фіордах постійно зберігається 40-метровий шар прісної води.

Флора та фауна

У гірських лісах серед інших порід дерев зустрічаються сріблястий нотофагус віком до 800 років. В парковій зоні численні болота з відповідною рослинністю.

У зоні національного парку проживають найбільша кількість лісових птахів Нової Зеландії, їх рідкісні представники, в тому числі останні збережені какапо та такахе. Зустрічаються також ківі бурий, скелястий кропив'яник, косоклюв, стрілець, новозеландські качки, векаралла, жовтолобий стрибаючий папуга. В Фіордленда водиться близько 3.000 видів комах, з яких 10% зустрічається тільки на території парку. З завезених тварин в Фіордленда слід зазначити оленів вапіті, кускуса та щурів.

У фіордах мешкають новозеландські морські котики, пінгвіни Вікторії, а також субтропічні губки, молюски та корали. Тут знаходиться найбільша у світі колонія чорних коралів.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.