Національний університет оборони США

Національний університет оборони (англ. National Defense University) — американський військовий заклад вищої освіти, який фінансується Міністерством оборони США. Готує кадри не тільки для збройних сил та вищих військово-політичних органів США, але й инших країн[1].

Національний університет оборони
англ. National Defense University
Лінкольн-голл Національного університету оборони
38°51′57″ пн. ш. 77°00′52″ зх. д.
Тип університет
Країна  США
Розташування Форт Леслі МакнейрВашингтон
Засновано 1976
Складається з Center for Technology and National Security Policyd
Випускники Категорія:Випускники Національного університету оборони США
Сайт ndu.edu
 Національний університет оборони США у Вікісховищі

Розташування

Університет розташовується у Форті Леслі Макнейр, майже в самому центрі Вашингтону, поблизу від Білого дому та Конгресу США.

Історія

Університет був створений Конгресом США в січні 1976 року, шляхом об'єднання Промислового коледжу збройних сил та Національного військового коледжу. У 1977 році відбулась урочиста церемонія відкриття університету, на якій був присутній та виступив з промовою президент США Джеральд Форд.

президент США Барак Обама під час своєї промови в університеті. 28 березня 2011 року

Від часу створення університет став провідною установою США з підготовки фахівців вищого рівня в царині оборони та безпеки для Міністерства оборони США, інших силових відомств, державних установ, бізнес-структур та підприємств військово-промислового комплексу[2].

З 1985 року в університеті почали готувати іноземних слухачів. За ці роки представники понад 100 держав світу взяли участь в різних курсах та програмах навчання. Окрім лекцій, семінарів та ділових ігор, у процесі навчання організовується відвідування різних організацій і установ. Іноземні випускники університет отримують переваги в кар'єрному зростанні у рамках своїх національних військових відомств. Зокрема, серед випускників університету є понад 36 як діючих, так і відставних міністрів оборони та начальників генштабів різних країн світу. У деяких країнах закінчення Університету національної оборони США є найважливішою умовою просування по службі.

Нині університет є елітним вищим військовим навчальним закладом. Більшість генералів збройних сил США є випускниками цього університету.

Університет є членом Асоціації коледжів та шкіл середньоатлантичних штатів.

Навчальний процес

Навчальна програма складається з декількох базових та факультативних курсів. Базові курси включають: стратегію, військову політику, методику вироблення стратегічних рішень, військову історію та військову економіку. Наприкінці кожного семестру організовуються практичні заняття. За всіма предметами, які вивчають слухачі університету, здаються письмові роботи-реферати.

Термін навчання в університеті становить один рік, після закінчення слухачі отримують ступінь магістра за обраною спеціальністю.

Структура

Зал Рузвельта, Національного військового коледжу
Коледжі[3]
  • Національний військовий коледж;
  • Школа національної безпеки і стратегії управління ресурсами імені Двайта Ейзенгавера (до 2012 року цей навчальний заклад називався Промисловим коледжем збройних сил);
  • Штабний коледж об'єднаних сил (єдиний підрозділ університету, який розташований не у столиці, а в місті Норфолку, штат Вірджинія);
  • Коледж управління інформаційними ресурсами;
  • Коледж проблем міжнародної безпеки.
Науково-дослідні інститути та центри[4]
  • Інститут національних стратегічних досліджень;
    • Центр стратегічних досліджень;
    • Центр вивчення військової справи Китаю;
    • Центр вивчення зброї масового знищення;
    • Преса Національного університету оборони (університет виписує 1300 періодичних видань)[5];
  • Центр прикладного стратегічного навчання;
  • Центр спільної та стратегічної логістики.

Університет має в своєму розпорядженні наукову та довідкову бібліотеки, фонди яких відкриті для всіх слухачів та викладачів.

Відомі випускники

Див. також

Примітки

  1. М. Єжеєв, С. Ніколаєнко, О. Устименко. Підготовка офіцерського корпусу та фахівців у сфері національної безпеки в США. Досвід для України. Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. — 2009. — Вип. 2. — С. 314-323.
  2. Делегація Міністерства оборони України у Вашингтоні відвідала Національний університет оборони США. Міністерство оборони України, 15 вересня 2018
  3. Colleges. National Defense University(англ.)
  4. Centers and Institutes(англ.)
  5. National Defense University Press(англ.)
  6. Хто такий Андрій Таран? Цензор.НЕТ

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.