Наш Формат

«Наш формат» — українське видавництво, засноване у 2006 році, що спеціалізується на нехудожній літературі (нон-фікшн). «Наш формат» представив українські переклади Нобелівських лауреатів Деніела Канемана та Річарда Талера, світові бестселери, такі як «Чорний лебідь» Насіма Талеба, «Атлант розправив плечі» Айн Ренд, «Чому нації занепадають» Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона та багато інших.

Видавництво «Наш Формат»
Дата заснування 2006
Адреса Київ, пров. Алли Горської, 5
Офіційний сайт nashformat.ua
 Наш Формат у Вікісховищі

Історія

«Наш формат» заснував у 2006 році громадський діяч, підприємець та меценат Владислав Кириченко як мистецьку агенцію, що займалася випуском аудіокниг, значків, плакатів, футболок. У 2012 році «Наш формат» очолив Антон Мартинов, який став співвласником видавництва[1].

З 2014 року видавництво почало спеціалізуватися на українських перекладах нехудожньої літератури, зокрема світових бестселерів про бізнес, саморозвиток, економіку, психологію, а також біографій та мемуарів[2].

У 2013 році загальний наклад книжок видавництва складав близько 16 тис.примірників, а у 2017 році вже сягнув 410 тис.примірників.[джерело?]

Книжки «Нашого формату»

«Наш формат» представив читачам понад 200 перекладів світових бестселерів українською мовою.

Серед найбільш відомих видань:

Також «Наш формат» представив серію «Історії успіху», у яку увійшли книжки про найбільші світові компанії («Продається все» Бреда Стоуна, «Історія Starbucks» Говарда Шульца, «Взуття-буття» Філа Найта, «Філософія Toyota» Джефрі Лайкера).

В асортименті видавництва є й художня література: тритомник «Атлант розправив плечі» та «Джерело» Айн Ренд, романи Кейт Аткінсон, Селесте Інґ, фентезійна серія «Багряна королева» Вікторії Авеярд.

Крім книжок у паперовому вигляді, видавництво також пропонує книги в електронному форматі.

Аудіокниги

«Наш формат» був першим, хто розпочав запис аудіокниг українською мовою. До озвучування аудіокниг залучалися відомі актори та диктори. «Наш Формат» має власну студію, що спеціалізується на записі аудіокниг. За час існування було створено понад 200 книг у аудіоформаті, зокрема класика світової та української літератури.[3]

Наразі[коли?] «Наш формат» відновлює запис аудіокниг, який було тимчасово призупинено.

Інтернет-магазин та книгарня

«Наш формат» має власний інтернет-магазин, де можна придбати книжки різних українських видавництв, електронні книжки, аудіокниги, а також книжки англійською мовою.

До того ж, видавництво має фірмову книгарню у Києві, що розташована за адресою провулок Алли Горської, 5.

Скандали

У кінці травня 2020 року через конфлікт із власником з компанії пішли головний редактор і кілька топ-менеджерів.[4] Приводом стало видання книжки про коронавірус російської науковиці, а справжньою причиною називають погане ставлення та «приниження на роботі».[5] Сам Владислав Кириченко заявив, що що з 2018 року напрямок, в якому рухалася команда компанії, не відповідав його візії.[6]

Примітки

  1. «Якщо хочеш заробити мільйон, візьми мільярд і відкрий видавництво»: інтерв’ю з директором видавництва «Наш Формат» Антоном Мартиновим. The Point (ru-RU). 24 серпня 2017. Процитовано 13 квітня 2018.
  2. БизнесЦензор. Герої бізнесу. Антон Мартинов: українці не просто стали менше фінансувати агресора, вони дали поштовх для розвитку української книги. БизнесЦензор (ru-RU). Процитовано 13 квітня 2018.
  3. БизнесЦензор. Герої бізнесу. Антон Мартинов: українці не просто стали менше фінансувати агресора, вони дали поштовх для розвитку української книги. БизнесЦензор (рос.). Процитовано 29 липня 2019.
  4. З «Нашого формату» йдуть топменеджери після публікації книжки про коронавірус російської науковиці. Що відбувається?. thebabel.com.ua (укр.). 26 травня 2020. Процитовано 27 травня 2020.
  5. Видавництво “Наш формат” залишилось без топменеджерів через конфлікт. Українська правда _Життя. Процитовано 27 травня 2020.
  6. Власник «Нашого формату» відреагував на звільнення топменеджерів. Компанія змінює курс, про книжку російської науковиці — ані слова. thebabel.com.ua (укр.). 27 травня 2020. Процитовано 27 травня 2020.

Посилання

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.