Ніл Ферґюсон

Ніл Кемпбелл Дуглас Ферґюсон (англ. Niall Campbell Douglas Ferguson; нар. 18 квітня 1964(19640418), Глазго, Шотландія) — британський історик, письменник і журналіст, професор історії в Гарвардському університеті і старший науковий співробітник Оксфордського університету, Гуверівського інституту та Стенфордського університету. Його наукові дослідження присвячені всесвітній історії, економічній історії, а також британському та американському імперіалізму.

Ніл Ферґюсон
англ. Niall Ferguson
Народився 18 квітня 1964(1964-04-18)[1][2][…] (57 років)
Глазго, Шотландія, Велика Британія
Місце проживання Вашингтон
Країна  Велика Британія
Діяльність історик економіки, історик, викладач університету
Alma mater коледж Магдалениd (1985), Університет Оксфорда (1989) і The Glasgow Academyd
Галузь історія
Заклад Гарвардський університет, Нью-Йоркський університет, Кембриджський університет, Університет Оксфорда, Архіви Інституту Гувера і Лондонська школа економіки та політичних наук[3]
Аспіранти, докторанти Tyler Goodspeedd
У шлюбі з Айаан Гірсі Алі
Особ. сторінка niallferguson.com

 Ніл Ферґюсон у Вікісховищі

Відомий своїми поглядами на цілий ряд історичних питань, які деякі називають спірними або провокаційними. Наприклад, Ферґюсон стверджує, що для подальшої світової історії було б краще, якби Німеччина виграла Першу світову війну, підтримує британський колоніалізм, піддає різкій критиці іслам, підтримує війну в Іраку, різко негативно ставиться до Росії та порівнює сучасну Росію з нацистською Німеччиною, а також активно виступає за досягнення Сполученими Штатами енергетичної незалежності.

У 2000 році увійшов до списку 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time. З 2011 року є автором-редактором Bloomberg Television і оглядачем Newsweek. У 2008 році був радником Джона Маккейна в ході його президентської кампанії. Відомий як послідовний критик політики, що проводиться президентом США Бараком Обамою.

Найбільш відомі наукові роботи: Empire: How Britain Made the Modern World, The Ascent of Money: A Financial History of the World і Civilization: The West and the Rest, Kissinger: 1923—1968: The Idealist (2015), The Great Degeneration: How Institutions Decay and Economies Die (2013), High Financier: The Lives and Time of Siegmund Warburg (2010)[4]. Українською видані книжки «Еволюція грошей. Фінансова історія світу», «Цивілізація. Як Захід став успішним. Шість козирів у колоді Заходу» та «Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку».

Книги українською

Примітки

  1. Person Profile // Internet Movie Database — 1990.
  2. Internet Speculative Fiction Database — 1995.
  3. LSE IDEAS appoints Professor Niall Ferguson to chair in international history
  4. Книги. http://www.niallferguson.com/. Процитовано 19-04-2019.
  5. Ферґюсон, Ніл (2018). Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку (українська). Київ: Наш Формат. с. 376. ISBN 978-617-7552-77-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.