На західному фронті без змін (фільм, 1930)

«На Західному фронті без змін» (англ. All Quiet on the Western Front) військова драма 1930 року, знята режисером Льюїсом Майлстоуном. Екранізація твору Еріха Ремарка «На Західному фронті без змін».

«На західному фронті без змін»
All Quiet on the Western Front
Жанр Військова драма
Режисер Льюїс Майлстоун
Продюсер Карл Леммле-молодший
Сценарист Джордж Еббот
за романом Еріха Марії Ремарка
На основі На західному фронті без змін
У головних
ролях
Луїс Волхайм
Лью Ейрс
Джон Рей
Оператор Артур Ідісон
Карл Фройнд
Композитор Сем Перрі
Хайнц Румхельд
Монтаж Едгар Адамс
Едвард Л. Кан
Мілтон Керрат
Художник Чарльз Д. Холл
Вільям Р. Шмідт
Кінокомпанія Universal Pictures
Дистриб'ютор Universal Pictures, Netflix і FandangoNow
Тривалість 138 хв.
Мова англійська, німецька і французька
Країна  США
Рік 1930
Дата виходу 21 квітня 1930
Кошторис 1 200 000 $
Касові збори $1.2 млн.
IMDb ID 0020629
 На західному фронті без змін у Вікісховищі

Кінокартина включена до Національного реєстру фільмів США. Свого часу була заборонена до показу в нацистській Німеччині.

Сюжет

Ця історія не є ні обвинуваченням, ні сповіддю, ні пригодою, бо смерть не є пригодою для тих, хто дивиться їй в обличчя. Це тільки спроба розповісти про покоління, яке погубила війна, про тих, хто став її жертвою, навіть якщо врятувався від снарядів

…У Німеччині відбуваються військові паради, рідні проводжають своїх дітей та синів на війну. Оголошується загальна мобілізація. Всі сприймають це за свято і вважають, що війна буде короткою, блискавичною і переможною…

Головний герой картини, Пауль Боймер, який має неабиякі літературні здібності, натхненний патріотичними промовами шкільного вчителя, заправленими німецьким шовінізмом, першим зголошується добровільно йти до армії. Його вчинок повторив і весь клас. Вчитель насолоджується своєю перемогою, бо він розпалив патріотичний вогонь у серцях молодиків, навіть не розуміючи, що через його обмежений світогляд і дешеву пропаганду майже всі вони загинуть.

Молоді хлопці, які ще не закінчили школу, захоплені пафосними закликами свого вчителя, просто від шкільної парти йдуть добровольцями на фронт, бажаючи віддати життя за свою Вітчизну і насолоджуючись мріями про майбутні славетні подвиги на фронті і воїнською славою.

Юнаки, які не пізнали ще всієї гіркоти життя і маючи ідеалістичні та романтичні уявлення про світ, вже у військовому навчальному таборі віч-на-віч стикаються з жорстокою реальністю, всіма ідіотичними проявами мілітаризму. Хіммельштосс, що був ще три дні тому простим листоношею, стає унтер-офіцером (як офіцер запасу), який відкрито знущається з хлопців та вимагає від них беззаперечного виконання наказів. Жалюгідний вискочка, який тепер став командиром, дає перші паростки тотального розчарування у душах молодих людей.

Перед відправкою на фронт молодики вигадують спосіб помститися Хіммельштоссу: вночі, коли він був на підпитку, вони вдягають на нього мішок та дають йому стусанів, а потім кидають у багнюку.

Вже в перший день бойових дій добровольці зіштовхуються з продовольчою проблемою. Хлопці змогли поїсти лише після того, як один із досвідченіших солдатів — Станіслав, завдяки своїй вправності поцупив свинину з продовольчого вагону.

У ролях

  • Лью Ейрс Пауль Боймер
  • Луїс Волхайм Кат (Станіслав Качинський)
  • Джон Рей Хіммельштосс
  • Арнольд Люсі професор Канторек
  • Бен Олександр Франц Кеммерих
  • Оуен Девіс-молодший Петер
  • Волтер Роджерс Бен
  • Вільям Бейквелл Альберт Кроп
  • Рассел Глісон Мюллер
  • Річард Александер Вестхус

Нагороди та номінації

Нагороди

Номінації

  • 1930 — Премія «Оскар»
    • Найкращий оператор Артур Едерсон
    • Найкращий адаптований сценарій Джордж Ебботт, Максвелл Андерсон, Дел Ендрюс

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.