Неандертальський музей

Неандертальський музей (нім. Neanderthal Museum) — музей у долині Неандерталь (Німеччина), присвячений викопним решткам неандертальця і культурі неандертальців у цілому. Розташований у долині річки Дюссель, між містами Еркрат і Меттман (адміністративний округ Дюссельдорф). У музеї представлено експонати древньої історії людини, передусім, предмети з життя неандертальців.

Неандертальський музей
нім. Neanderthal Museum
Тип музей[1]
Тема Неандерталець
Назва на честь Неандерталь
Країна  Німеччина[1]
Розташування Німеччина, між містами Еркрат і Меттман
Засновано 1996[2]
Відкрито 1996
Відвідувачі прибл. 165 тис. на рік
Директор Герд-Кристіан Венігер[3]
Сайт neanderthal.de
Неандертальський музей (Німеччина)

 Неандертальський музей у Вікісховищі

Музей

Музей засновано в 1996 р. за проектом архітекторів Гюнтера Цампа Кельпа (нім. Günter Zamp Kelp), Юліуса Крауса і Арно Брандльхюбера (нім. Arno Brandlhuber).[4] Фінансується благодійним «Товариством неандертальця» (нім. Neanderthaler - Gesellschaft e.V.). Щорічно музей відвідують близько 165 тис. чоловік.[3]

Музейна територія включає два піші маршрути. Перший довжиною 500 м веде до місця знахідки кісток неандертальця в 1856 р. Гора, в якій безпосередньо розташовувалася печера Фельдгоф, була зруйнована в результаті здобичі вапняку. На місці знахідки підготовлена інсталяція, присвячена історії печери і екологічній ніші, яку займав неандерталець. Другий маршрут, протяжністю близько 8 км, прокладений по природному парку «Заповідник льодовикового періоду» (нім. Eiszeitliche Wildgehege Neandertal). У парку можна ознайомитися з європейською фауною льодовикового періоду (тарпанами, зубрами і т. д.)

Основна експозиція є спіральним залом, експонати якого знайомлять відвідувачів з еволюцією людства і місцем неандертальця в родоводі роду Homo.

У майстерні кам'яного століття, що належить музею (нім. Steinzeitwerkstatt), організовуються археотехнічні заняття з виготовлення кам'яних знарядь і антропологічні майстер-класи, на яких учасники працюють зі зліпками сучасних людських і викопних кісток.[5] У музеї є сувенірний магазин і кафе.

Ресурси Інтернету

Примітки

  1. archINFORM — 1994.
  2. Die Stiftung. Neanderthal Museum. Архів оригіналу за 22 березня 2013. Процитовано 23 лютого 2013.
  3. Ein Jahresrückblick 2011: report für Freunde und Förderer Mettmann Stiftung Neanderthal Museum 2012 pages 4http://neages.de/service/report/report-2011.pdf
  4. Architektur (нім.). Neanderthal Museum. Архів оригіналу за 22 березня 2013. Процитовано 23 лютого 2013.
  5. Das Programm der Steinzeitwerkstatt. Neanderthal Museum. Архів оригіналу за 22 березня 2013. Процитовано 24 лютого 2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.