Незалежна медіа-профспілка України

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) — всеукраїнська професійна спілка працівників медіа-сфери. Об'єднує понад 1000 журналістів по всій Україні. Фінансується за рахунок членських внесків та благодійної допомоги. Утворена 28 жовтня 2002 року[2], легалізована 14 березня 2005 року[3]. Входить до Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) та Міжнародної федерації журналістів (МФЖ). З 2007 року проводить щорічний антирейтинг «Вороги преси»[4].

Незалежна медіа-профспілка України
Абревіатура НМПУ
Тип Всеукраїнська професійна спілка працівників медіа-сфери
Засновано 28 жовтня 2004
Правовий статус Входить до Міжнародної федерації журналістів
Мета Захист професійних, соціальних, економічних, трудових інтересів журналістів України
Сфера журналістика і масмедіа
Країна  Україна
Членство Понад 1000
Голова спілки Ігор Чайка [1]
Вебсайт nmpu.org.ua

НМПУ пропонує своїм членам безкоштовну допомогу:

- юридичну (безкоштовний супровід юристами справ у судах з питань журналістської діяльності. Медіа-профспілка має власне юридичне бюро);

- психологічну (групові терапії для журналістів, які потрапили у стресову ситуацію, та для членів їхніх родин а також 5 індивідуальних зустрічей з психологом);

- матеріальну (виплати у випадку тяжкої хвороби чи нещасного випадку);

- безпекову (для тих, хто висвітлює війну, НМПУ надає бронежилети і каски. Крім того, медіа-профспілка в рамках Об'єднаного центру допомоги журналістам проводила тренінги на тему безпеки роботи в гарячих точках. Вона підготувала шість тренерів, сертифікованих Міжнародною федерацією журналістів.)

У листопаді 2013 року Незалежна медіа-профспілка України разом із Національної спілкою журналістів України заснували Об'єднаний центр допомоги журналістам. Мета Центру — підтримка журналістів, які постраждали під час суспільно-політичної кризи в Україні 2013—2014 років. У межах діяльності цього Центру надавалася різноманітна допомога журналістам, які змушені були виїхати з окупованих територій, втратили техніку, були побиті, потрапили у полон або іншим чином постраждали під час виконання професійних обов'язків. Сертифіковані Міжнародною федерацією журналістів тренери проводять тренінги з безпеки для роботи в гарячих точках. Крім того, журналісти, які їдуть у відрядження до зони бойових дій, можуть безкоштовно скористатись пунктом прокату захисного спорядження (жилет і каска).

Мета

Захист професійних, соціальних, економічних, трудових інтересів своїх членів у відносинах з роботодавцями, владними структурами та іншими організаціями.

Очільники

  • Юрій Луканов, голова НМПУ (2011—2016), повноваження призупинені Радою НМПУ з 5 червня 2016 року.
  • Сергій Штурхецький в. о. голови НМПУ (з 5 червня по 6 серпня 2016, призначений рішенням Комітету НМПУ).
  • Ігор Чайка, голова НМПУ (з 6 серпня 2016), обраний VI позачерговим з'їздом НМПУ.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.