Неофолк

Неофолк (дарк-фолк, апокаліптик-фолк) англ. neofolk, dark folk, apocalyptic folk) — музичний напрямок в рок-музиці, піджанр пост-індастралу, який характеризується окультною, поганською або гностичною тематикою і поєднанням індустріальних музичних засобів з традиційним європейським фолком. Розвивався в кінці 80-х — початку 90-х такими проектами, як Current 93, Death in June, Sol Invictus, учасники яких були особисто знайомі, постійно робили спільні записи і відносились до пост-індустріального руху.

Перші зразки неофолку є ще на першому альбомі Psychic TV 1980 року, більш глибоке коріння жанру можна знайти на початку 70-х років, коли деякі психоделік-фолкові колективи ввели в музику елементи окультизму і зробили її більш агресивною або ж орієнтованою на «негативні» ліричні теми. В дев'яностих вони набули статусу культових, через розквіт груп класичного неофолку, як згадані вище Current 93 і Death in June. Деякі новітні неофолкові проекти, як Of the Wand & the Moon або Orplid, віддалилися від індастріалу в класичному розумінні в сторону електроніки і ембіенту, але в тематиці їх музики так само переважають окультно-гностичний або міфологічно-традиційний мотиви, що якраз кардинально відрізняє їх від індастріалу.

Деякі представники

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.