Нетопир карлик

Нетопир карлик (Pipistrellus pipistrellus) кажан, вид роду нетопир (Pipistrellus) з родини лиликових (Vespertilionidae), представник надвиду нетопир звичайний, один з найвідоміших і найзагадковіших видів кажанів.

Нетопир карлик
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Рід: Нетопир (Pipistrellus)
Вид:
Нетопир карлик (P. pipistrellus)
Біноміальна назва
Pipistrellus pipistrellus
(Schreber, 1774)[2]
Синоніми

Vespertilio pipistrellus Schreber, 1774[2]

Назва

Вернакулярна назва «нетопир малий» використовується для позначення всього комплексу дрібних форм нетопирів, насамперед пари видів нетопир карлик та нетопир пігмей, тобто для надвиду Pipistrellus pipistrellus (sensu lato) у колишньому широкому його розумінні.

Середовище проживання

Поширений від Британських островів і крайнього півдня Скандинавії до гірських регіонів Північної Африки і до Західної і Центральної Азії[3].

це адаптивний вид, який можна знайти на полюванні в широкому діапазоні ландшафтів: від міських центрів до орних угідь і лісових угідь, але він полював би поблизу лісів або прибережних районів, якщо такі є. Часто добувається біля вуличних ліхтарів[3].

Спосіб життя

Влітку відпочиває в будівлях і деревах, а колонії часто змінюють місце для сну протягом пологового періоду. Більшість зимових місць сну у Європі було знайдено в щілинах будівель, хоча також використовуються тріщини в скелях і печерах, а також порожнини дерев. У Європі перевагу віддають дрібним двокрилим (мошкам і мухам), тоді як лускокрилі були основною здобиччю в Туреччині[3].

Pipistrellus pipistrellus як надвид

У колишньому широкому розумінні («нетопир малий», Pipistrellus pipistrellus sensu lato) включав низки суміжних видів. З початку-середини 20 ст. окремим видом визнано нетопира лісового (Pipistrellus nathusii), якого довгий час то вносили до складу Pipistrellus pipistrellus, то виокремлювали з нього. З кінця 20 ст. окремим видом стали вважати ультразвукову форму «55 кГц» «малих нетопирів», описану надалі як окремий вид P. pygmaeus, або P. mediterraneus, відому в англомовній літературі як «soprano pipistrelle» або «bandit pipistrelle».

P. pipistrellus у вузькому розумінні

Більшість описів нетопирів 19-20 ст. стосуються всього комплексу названих видів, і такі дані вимагають докладного перегляду. Формально, за всією сумою даних, «нетопир малий» поширений по всій Європі і прилеглих районах Азії і Африки. Попри це, аналіз колекцій засвідчує, що цей вид, найімовірніше, поширений лише на півдні Європи, вкл. й південь України. У сучасний період проблема розрізнення (і, відповідно, опису біології) «малих» (види P. pipistrelllus+pygmaeus) і «лісових» (вид P. nathusii) нетопирів загалом відійшла у минуле, і найбільші проблеми складає розрізнення двійникової пари P. pipistrelllus P. pygmaeus.

Див. також

Примітки

  1. Hutson, A.M., Spitzenberger, F., Aulagnier, S., Coroiu, I., Karataş, A., Juste, J., Paunovic, M., Palmeirim, J. & Benda, P. 2008. Pipistrellus pipistrellus. The IUCN Red List of Threatened Species 2008: e.T17317A6968203. http://dx.doi.org/10.2305/IUCN.UK.2008.RLTS.T17317A6968203.en. Процитовано 1 листопада 2018.
  2. Pipistrellus pipistrellus (Schreber, 1774). Fauna Europaea http://www.faunaeur.org/. Процитовано 25.07.2015.
  3. IUCN

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.