Нова гліптотека Карлсберга

Нова гліптотека Карлсберга (дан. Ny Carlsberg Glyptotek) — художній музей, розташований в Копенгагені. Заснований у XIX столітті сином засновника пивоварень Карлсберг Карлом Якобсеном (1842–1914). Основу колекції музею склало приватне зібрання Якобсена.

Нова гліптотека Карлсберга
дан. Ny Carlsberg Glyptotek
55°40′21″ пн. ш. 12°34′19″ сх. д.
Тип гліптотека
Статус спадщини пам'ятка історичної спадщини Даніїd
Країна  Данія
Розташування Копенгаген
Адреса 1556 Dantes Pladsd
Архітектор Vilhelm Dahlerupd
Засновник Carl Jacobsend
Засновано 1882
Відкрито 1897
Відвідувачі 311,156 (2007)[1]
Директор Flemming Friborg
Сайт glyptoteket.dk
Нова гліптотека Карлсберга (Данія)

Джерела:

  •  Нова гліптотека Карлсберга у Вікісховищі

    Експозиції

    У Новій гліптотеці експонуються твори мистецтва Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції, Стародавнього Рима. Етруська колекція вважається однією з найбагатших за межами Італії.

    На нижньому поверсі представлена велика колекція скульптур, серед яких близько 30 робіт Родена. Це найбільша колекція його скульптур за межами Франції. В музеї є також бронзові скульптури Дега, включаючи серію танцівниць, і величезна кількість робіт данських і норвезьких скульпторів. На верхніх поверхах виставлені картини імпресіоністів Мане, Піссарро, Ренуара, Дега, Сезанна, постімпресіоністів Ван Гога, Тулуз-Лотрека, Боннара і Гогена; зібрання включає близько 50 робіт Гогена. Гліпотека має також значне зібрання художників Золотого століття данського живопису.

    Будівля гліпотеки з зимовим садом розташована в центрі Копенгагена. Перше крило музею було спроектоване архітектором Вільгельмом Далерупом і відкрите у 1897 році. Пізніше, у 1906 році воно було доповнене новим крилом за проектом Хека Кампманна. В цьому крилі зберігаються античні твори. У 1996 році музей був розширений данським архітектором Хеннінгом Ларсеном. У 2006 році гліптотека знову була відреставрована.

    Нова гліптотека Карлсберга розташована напроти Тіволі за адресою Дантес Пладс 7.

    Посилання

    Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.