Номерні знаки Словаччини

Автомобільні номерні знаки Словаччини — номерні знаки, що використовуються для реєстрації транспортних засобів на території Словаччини. Автомобілі зареєстровані в Словаччині зазвичай належать до певного регіону. З 1997 року номерні знаки Словаччини зазвичай складаються з 7 символів вигляду XX-nnnYY, де XX є дволітерним кодом округу, nnn — тризначне число і YY — дві літери, які видаються по порядку. Старі номерні знаки мали формат XX nn-nn або XXY nn-nn і з 1 січня 2005 вони є недійсними.

Вигляд

  • З 1997 до 2004 угорі зліва знака був зображений герб Словаччини, а під ним код країни «SK». Код округу був відділений від порядкового номера символом тире.
  • 1 травня 2004 Словаччина увійшла до Європейського Союзу і з цього моменту почали видавати номерні знаки з «європейською стрічкою» зліва.
  • Чинні нині номерні знаки були запроваджені 1 червня 2006. Тире було замінене на герб Словаччини.

Типи номерних знаків

Зображення Опис
Автономери для причепів мають такий самий вигляд, як і звичайні, тільки в них друга буква з кінця завжди Y (від 001YA до 999YZ). Нині в Братиславі наближується до кінця YZ.
Автономери для мотоциклів мають такий самий формат, як і звичайні, тільки менші. Існує два різних види номерів для мотоциклів, обидва менші за звичайні номери.
Індивідуальні автономери можуть видаватись за додаткову плату. Ці номери повинні починатися з дволітерного коду округу і п'яти символів. Номери можуть мати формат XX-YYYYY, XX-YYYYn або YYYnn. На відміну від інших типів, в цьому можна використовувати літери Q та W. Номери не мають містити політичних, релігійних чи образливих слів. Доступні також менші знаки для мотоциклів.
Автономери автомагазинів починаються з дволітерного коду округу, після чого іде серійний номер у форматі MXnnn або X nn, першою літерою якого завжди є M. Видаються номери від M 001 до M 999, після чого будуть видаватися номери від MA001 до MZ999. Літери на знаках цього типу червоні.
Тимчасові автономери такі самі як і автономери автомагазинів, тільки першою літерою серійного номера в них завжди є V. Видаються номери від V 001 до V 999, після чого будуть видаватися номери від VA001 до VZ999. Номери цього типу мають жовтий фон. На них може бути стрічка, що показує строк дії номера.
Дипломатичні автономери починаються з літер «EE», після яких ідуть п'ять цифр. Символи написані жовтим шрифтом на темно-синьому фоні.
Автономери для посадових осіб починаються з дволітерного коду округу та тире, після чого іде серійний номер у форматі X nnn або nnn X, першою літерою якого завжди є X.
Військові автономери складаються з семи цифр. Перші дві цифри відділені від решти гербом Словаччини.

Коди округів

В Словаччині є 79 округів. В 69 випадках автомобільний код округу відповідає коду адміністративного центру цього округу. Два міста, Братислава та Кошице, складаються з 5 та 4 округів відповідно, але попри це округи в цих містах мають спільні автомобільні коди. Кожен округ має як мінімум один код. 8 міст, які є адміністративними центрами країв, мають більше кодів. Нині тільки Братислава видає автомобільні номери, використовуючи більше одного коду.

Код Округ
BA, BD, BE, BI, BL, BTБратислава
BB, BC, BKБанська Бистриця
BJБардіїв
BNБановце-над-Бебравоу
BRБрезно
BSБанська Штявниця
BYБитча
CAЧадця
DKДольни Кубін
DSДунайська Стреда
DTДетва
GAҐаланта
GLҐелніца
HCГлоговец
HEГуменне
ILІлава
KAКрупіна
KE, KC, KIКошице
KKКежмарок
KMКисуцьке Нове Место
KNКомарно
KSКошице-околиця
LCЛученец
LEЛевоча
LMЛіптовский Мікулаш
LVЛевіце
MAМалацкі
MIМихайлівці
MLМеджилабірці
MTМартін
MYМиява
NR, NI, NTНітра
NMНове Место-над-Вагом
NOНаместово
NZНове Замки
PBПоважська Бистриця
PDПрєвідза
PEПартизанське
PKПезинок
PNП'єштяни
PO, PV, PSПряшів
PPПопрад
PTПолтар
PUПухов
RAРевуца
RKРужомберок
RSРімавска Собота
RVРожнява
SAШаля
SBСабінов
SCСенец
SEСениця
SIСкаліца
SKСвидник
SLСтара Любовня
SNСпішска Нова Вес
SOСобранці
SPСтропков
SVСнина
TT, TA, TBТрнава
TN, TC, TEТренчин
TOТопольчани
TRТурчянське Тепліце
TSТврдошін
TVТребішов
VKВельки Кртіш
VTВранов-над-Топльоу
ZA, ZI, ZLЖиліна
ZCЖарновіца
ZHЖ'яр-над-Гроном
ZMЗлате Моравце
ZVЗволен

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.