Снина (округ)

Округ Снина (словац. okres Snina) — адміністративна одиниця округ (словац. okres; район) Пряшівського краю в північно-східній частині Словаччини з адміністративним центром в місті Снина. На півночі межує з Польщею, на сході з Україною, на півдні з Собранецьким округом Кошицького краю, на заході з Гуменським округом. На кордоні з Україною в селі Убля знаходиться пункт пропуску Убля Малий Березний.

Округ Снина

okres Snina

Адм. центр Снина
Найбільше місто Снина
Країна  Словаччина
Край Пряшівський
Межує з: сусідні адмінодиниці
Ґміна Команча, Гміна Тісна Ґміна Літовищі
Гуменне
Собранці
Великоберезнянський район ?
Округ включає 1 місто і 33 села
Номерний знак SV
Офіційна мова словацька
Населення
 - повне 35 125 осіб (1 січня 2021)[1]
 - густота   46,22 осіб/км²
Площа
 - повна 804,7 км²
Часовий пояс UTC+1
літній: UTC+2
Телефонний код +421 57
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Снина

Площа становить 805 км², населення 38 924 чол. (2007).

Населення

Станом на 31 грудня 2017 року в окрузі проживало 36 610 осіб.

У 2011 році в окрузі проживало 38 129 осіб.

Національний склад населення (за даними останнього перепису населення 2011 року):

Склад населення за приналежністю до релігії станом на 2011 рік:

Склад населення за рідною мовою станом на 2011 рік:

Населені пункти

Населені пункти Снинського округу: на території Снинського округу знаходиться 34 населених пунктів, в тому числі 1 місто: Снина, села: Бела-над-Цірохоу, Березовець, Чукалівці, Длге-над-Цірохоу, Дубрава, Гостовиці, Ялова, Грабова Розтока, Кальна Розтока, Кленова, Колбасов, Колониця, Ладомирів, Михайлів, Нова Седлиця, Осадне, Паризівці, Пчолинне, Пихні, Прислоп, Рунина, Руська Волова, Руський Потік, Стащин, Стащинська Розтока, Стриговець, Шмиґовець, Тополя, Убля, Улич, Улич-Криве, Збой, Земплінске Гамре.

На території округу знаходиться водосховище Старина, яке забезпечує питною водою Пряшів та Кошице. У процесі побудови виселено мешканців 7 сіл (Дара, Остружниця, Руське, Смольник, Старина, Велика Поляна, Звала) передусім у Снину та Гуменне.

Україно-русинська громада

Переважна більшість сільського населення цього округу є україно-русинського походження, за віросповіданням греко-католики, або православні. Етнічно—мовний кордон Лемківщини (за деякими картами це уже Бойківщина) до сих пір стійкий, проходить по лінії Колониця — Стащин — Пчолинне — Пихні й становить 30 сіл, майже весь округ, крім Снини, Земплинських Гамрів, Білої-над-Цирохою та Довгого-над-Цирохою.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.