Норвезьке товариство охорони природи

Норвезьке товариство охорони природи (норв. Norges Naturvernforbund), також відоме як Друзі Землі Норвегії — одна з найбільших норвезьких екологічних організацій, що має приблизно 24 000 членів. Організація заснована на волонтерській роботі на місцевому та національному рівнях. Норвезьке товариство охорони природи займається широким діапазоном проблем, пов'язаних з охороною довкілля.[2]

Норвезьке товариство охорони природи
Оригінальна назва бук. Norges Naturvernforbund
Дата заснування 1914
Тип Громадська організація
Кількість членів 35 000[1]
Адреса Осло
Джерела фінансування членські внески, пожертви, гранти
Офіційний сайт www.naturvernforbundet.no

Історія

Товариства було започатковане 1914 року як Національна асоціація охорони природи. 1916 року асоціація почала свою роботу після заснування трьох регіональних відділень, і першим головою став Яльмар Брох. Організація кілька разів змінювала назву, сучасна версія затверджена у 1962 році. Перший примірник журналу товариства Норск Натур був опублікований у 1965 році, а через два роки була заснована молодіжна філія організації «Природа і молодь». Міжнародні заходи: освітній проект в 16 країнах зі сталої енергетики і практичних енергоощадних заходів SPARE. Діяльність по проекту розпочалася у східноєвропейських країнах в 1996-99 рр., а у країнах пострадянського простору з 2005 року і поширюється на 7000 шкіл (2008).

Структура організації

Організація має 18 національних відділень та 155 місцевих груп, молодіжну (Natur og Ungdom) та дитячу (Miljøagentene) організації. Офіс організації розташований в Осло. Організація має 28 найманих працівників, деякі з них працюють в регіональних відділеннях. Норвезьке товариство охорони природи видає журнал «Природа та довкілля».[3]

Головні напрямки діяльності організації — протидія зміні клімату[4] та охорона дикої природи[5]. Також, Товариство займається збереженням в природному стані прибережних екосистем та підвищенням енергоефективності будівель.

Організація має розгалужену структуру міжнародних НУО, які переважно займаються проектами з енергозбереження та екологічної освіти. Більшість із цих проектів здійснюється у Центральній та Східній Європі, Центральній Азії та Західній Африці.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.